نکاتی درباره افزایش طول عمر دوربین مدار بسته

نوع برند در افزایش طول عمر مفید دوربین مدار بسته تاثیر مستقیم دارد. خریداری دوربین های مدار بسته با سطح کیفی پایین و همچنین خرید از فروشگاه های نامعتبر، قطعا عمر مفید چندانی نخواهند داشت. یکی از فاکتورهای مهم در هنگام خرید دوربین مدار بسته، طول عمر مفید این وسیله الکترونیکی و سطح ایمنی و میزان کارآیی این دستگاه است. کیفیت ساخت دوربین ها مهم ترین معیاری است که این وسیله را در ردیف دوربین های حرفه ای جای می دهد.

دوربین مدار بسته حرفه ای
دوربین مدار بسته حرفه ای

 

راهکارهایی در جهت حفظ و افزایش طول عمر مفید دوربین مدار بسته

در این بخش از مقاله قصد داریم تا راه هایی را برای حفظ و مراقبت از دوربین مدار بسته به شما معرفی کنیم که رعایت آن ها به افزایش طول عمر دوربین کمک می کند، در غیر این صورت ممکن است دوربین مدار بسته عمر زیادی نکرده و خیلی زود خراب شود.

  • حفاظت از دوربین در مقابل بارش: بعضی از کمپانی ها دوربین های خود را ضد آب می سازند و روانه بازار می کنند. این ویژگی یک پوئن مثبت محسوب شده و قطعا باعث افزایش طول عمر مفید دوربین مدار بسته خواهد شد. این نکته را مد نظر قرار دهید که ضد آب بودن دوربین مدار بسته به این معنا نیست که می توانید آن را در مکانی نصب کنید که دائماً زیر آب باشد. ضد آب بودن فقط خطرات احتمالی را کاهش می دهد. نصب دوربین در یک مکان مسقف یکی از راهکارهای مراقبت از دوربین است.
طول عمر مفید دوربین مدار بسته چقدر است؟
طول عمر مفید دوربین مدار بسته چقدر است؟

 

  • حفاظت از دوربین در برابر رعد و برق: شاید کمی عجیب باشد، ولی بهتر است رعد و برق را نیز خطری برای سلامت دوربین مدار بسته بدانید و برای محافظت دوربین از این عامل طبیعی، آن را در محیطی خلوت و دور از فلزات نصب کنید.
  • محافظت و مراقبت از لنز دوربین: حساس ترین و حتی شاید مهم ترین بخش دوربین، لنز آن است. اگر لنز دوربین صدمه و یا آسیب ببیند، قطعا موجب کاهش کیفیت تصویربرداری می شود. در نظر داشته باشید که با خرید یک محافظ برای لنز، به افزایش طول عمر مفید دوربین مدار بسته کمک شایانی کرده اید. محافظ لنز، باعث حفظ سلامت لنز در برابر گرد و غبار، آب باران و انواع آلودگی ها خواهد بود.
  • هرگز از کابل غافل نشوید: آب و هوا می تواند بر کابل تاثیر گذاشته و این تاثیرات شرایط پوسیدگی را برای کابل ها فراهم می سازد. قطعا این پوسیدگی ها می تواند موجب کاهش کیفیت تصاویر ضبط شده گردد. پیشنهاد ما به شما برای حفاظت از کابل، استفاده از لوله فلکسی و یا محافظ های کابل موجود در بازار است.

 

خرید دوربین مدار بسته

در هنگام خرید دوربین مدار بسته به افزایش طول عمر مفید دوربین مدار بسته و موارد مرتبط با آن دقت کنید و سعی در خرید دوربینی داشته باشید که از طول عمر مفیدی برخوردار باشد. حین خرید به این موارد توجه کنید:

  • نوع دوربین مدار بسته: نوع دوربین مدار بسته و استفاده از دوربین های درجه یک، مطمئناً در افزایش عمر مفید دوربین نقش بسزایی ایفا می کند.
  • کاربری دوربین مدار بسته: لازم به تذکر است که دوربین مدار بسته را باید با توجه به نوع کاربری و کاربرد آن تهیه کرد. کاربری دوربین نه تنها کیفیت آن را کاهش می دهد، بلکه سبب کاهش طول عمر مفید دوربین نیز می شود

 

سخن پایانی

برای افزایش طول عمر مفید دوربین مدار بسته، عوامل متعددی مانند نصب دوربین، حائز اهمیت است. مکان و موقعیت نصب دوربین مدار بسته، نحوه نصب دوربین مدار بسته و نصاب و سایر موارد از مولفه هایی هستند که باید از ابتدای کار به آن ها توجه کرد.

دوربین های مدار بسته معمولا در اماکنی چون اداره جات، مدارس، دانشگاه ها، فروشگاه ها، بانک ها، شرکت ها و حتی منازل نصب شده و کاربرد دارند.  نصب دوربین در این گونه اماکن و مراکز ممکن است با توجه به شرایط مجموعه، یا در فضای داخلی و یا در فضای بیرونی مجموعه باشد.

اگر قرار باشد دوربین در فضای خارجی ساختمان نصب شود بهتر آن است که در راستای افزایش و یا عدم کاهش طول عمر مفید دوربین مدار بسته، از آن در برابر آسیب زننده هایی چون باد، خاک، باران و رعد و برق از کاور دوربین مدار بسته که در دو جنس فلزی و پارچه ای به بازار عرضه می شود، استفاده کنید.

 

 

خدمات مرتبط:

امنیت شبکه های کامپیوتری

فروش تجهیزات شبکه

 

مقالات مرتبط:

ارائه خدمات مشاوره راه اندازی شبکه

انواع خدمات شبکه اینترنت و مزایا و معایب آن

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

Post Your Comment Here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.