تاثیر انتخاب بهترین دوربین مداربسته خانگی برامنیت منزل

به طور کلی دوربین مداربسته خانگی وسیله ای است که به منظور ضبط تصاویر در جهت و نظارت بر مکان های مختلف منزل مورد استفاده قرار گرفته و امنیت خانه را تامین می کند. شناخت بهترین دوربین مداربسته خانگی به شما کمک می کند تا از وسیله امنیتی مناسبی برای حریم شخصی خود استفاده کنید. از طرفی دوربین های مداربسته خانگی اغلب کوچکتر از دوربین های تجاری بوده و دارای پیچیدگی کمتری می باشد.

انتخاب بهترین دوربین مداربسته خانگی
انتخاب بهترین دوربین مداربسته خانگی

 

تکنولوژی انواع دوربین های مداربسته خانگی:

  1. دوربین آنالوگ معمولی: این مدل دوربین یکی از اولین دوربین های مدار بسته بوده و با توجه به قیمت پایین و نصب آسان دارای کاربرد بسیاری در مصارف خانگی و انواع کسب و کارها می باشد. بنابراین دوربین آنالوگ یکی از انواع بهترین دوربین مداربسته خانگی می باشد چرا که تصاویر ضبط شده به صورت آنالوگ به دستگاه ارسال شده و به فرمت دیجیتال تبدیل می کند.
  2. دوربین تحت شبکه: این مدل دوربین با نام دوربین اینترنتی شناخته شده و یکی دیگر از انواع بهترین دوربین مداربسته خانگی می باشد. همچنین عملکرد دوربین های تحت شبکه به گونه ای است که با استفاده از اینترنت شبکه، این امکان را به کاربران می دهد که تصاویر ضبط شده توسط دوربین مداربسته را به صورت آنلاین مشاهده کنند.
  3. دوربین با سیم: این مدل دوربین ها اغلب دارای پهنای باند و سرعت بالایی بوده و از پایداری بالایی برخوردار می باشند. همچنین دوربین های با سیم از امنیت بالاتری نسبت به دوربین های بی سیم برخوردار هستند چرا که مانع از هک و شنود شدن اطلاعات می شوند.
  4. دوربین بی سیم: عدم نیاز به کابل و جابجایی آسان این مدل دوربین باعث شده تا یکی از انواع بهترین دوربین مداربسته خانگی به حساب آیند. همچنین دوربین های بی سیم دارای قابلیت انتقال تصاویر توسط امواج وایرلس نیز می باشند.
مشاهده آنلاین تصاویر ضبط شده توسط دوربین های مداربسته خانگی
مشاهده آنلاین تصاویر ضبط شده توسط دوربین های مداربسته خانگی

 

 نکاتی که برای انتخاب بهترین دوربین مداربسته خانگی باید در نظر گرفته شوند:

  1. مکان نصب: در وهله اول مکان نصب دوربین مداربسته به خوبی باید مشخص شود. به عنوان مثال دوربین های بیرونی از مقاومت بسیار بالاتری نسبت به آسیب ها و شرایط مختلف آب و هوایی برخوردار هستند چرا که احتمال دستکاری شدن آنها بالاتر می باشد. از طرفی دوربین های داخلی دارای سیستم ساده تری بوده و در هنگام انتخاب بهترین دوربین مداربسته خانگی، کمتر مورد توجه قرار می گیرند.
  2. موقعیت یابی: موقعیت یابی صحیح برای دوربین های مداربسته، یکی از مهم ترین مواردی است که امنیت منزل شما را تحت تاثیر قرار می دهد. به عنوان مثال انتخاب مکان و زاویه دید مناسب برای دوربین باید به گونه ای باشد که تمام نقاط منزل، درهای ورودی، پنجره ها و مکان های بیرونی به خوبی تحت پوشش قرار داده شوند.

 

  1. کیفیت و وضوح تصویر: هنگام انتخاب بهترین دوربین مداربسته خانگی باید کیفیت و وضوح دوربین به خوبی چک شود چرا که هر اندازه کیفیت دوربین بالاتر باشد، وضوح تصویر بیشتر می شود. بنابراین هنگام خرید باید بیشترین وضوح تصویر را انتخاب کنید.
  2. منبع تغذیه و باتری: به طور کلی دوربین های مداربسته با سیم از برق مستقیم تغذیه کرده و دوربین های بی سیم با باتری کار می کنند. همچنین در صورت قطع شدن برق یا آسیب دیدن باتری، عملکرد هر دو متوقف می شود. بنابراین هنگام خرید بهترین دوربین مداربسته خانگی می توانید از باتری های پشتیبان نیز برای هر دو مدل دوربین استفاده کنید تا از متوقف شدن آنها به راحتی جلوگیری کنید.
  3. سایر قابلیت ها: وجود قابلیت هایی مانند دید در شب، استفاده از میکروفون و تشخیص چهره، امنیت منزل شما را به شکل قابل توجهی افزایش می دهد. همچنین انتخاب بهترین دوربین مداربسته به شما کمک می کند تا تصاویر را با بالاترین کیفیت در شب ضبط کرده و از نوعی میکروفون به منظور اخطار دادن توسط دوربین استفاده کنید.
افزایش امنیت منزل با دوربین های مداربسته
افزایش امنیت منزل با دوربین های مداربسته

کلام آخر:

بنابراین با خرید بهترین دوربین مداربسته خانگی و نصب صحیح آنها، می توانید بر حریم شخص منزل خود به خوبی نظارت داشته و امنیت منزل خود را افزایش دهید. همچنین قابلیت های بی نظیر دوربین های مداربسته خانگی، این امکان را به شما می دهند که فضای منزل خود را به صورت آنلاین از فاصله دور نیز مشاهده کنید.

 

مقالات مرتبط :

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

Post Your Comment Here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.