دوربین مداربسته کوچک و آنچه برای شناخت لازم است؟

آنچه برای شناخت دوربین مداربسته کوچک و بزرگ لازم است:

امروزه دوربین‏های مداربسته، نقش بسیار مهمی در جامعه دارند که سبب می‏شود سطح امنیت بالاتر برود. دوربین‏های مداربسته، انواع گوناگونی دارند که با توجه به موقعیت‏ها و شرایط مختلف بسته به کاربردی که دارند، انتخاب می‏شوند. این نوع دوربین ها ، در شکل‏ها و انواع مختلفی تولید می‏شوند که بر اساس کارایی آن‏ها در مکان‏های مختلف قابل استفاده هستند. دوربین مداربسته کوچک، یکی از جدید ترین نوع دوربین‏ها است و اغلب برای مکان‏هایی مورد استفاده قرار می‏گیرد که در معرض دید نباشد.

 

تکنولوژی دوربین مداربسته و امنیت اجتماعی
تکنولوژی دوربین مداربسته و امنیت اجتماعی

 

عوامل مهم برای خرید دوربین‏ های مداربسته:

 

1) لنز مناسب: 

وجود لنز مناسب، به شما کمک می‏کند تا جزئیات را در تصویر با کیفیت خوب و نور کافی مشاهده کنید. به این دلیل که شرایط روشنایی در طول روز و شب متفاوت است، باید دوربینی انتخاب شود که هرگونه بازتاب و نور پس زمینه را در طول روز و شب بررسی کند.

2) سنسور مناسب:

برای تشخیص یک سنسور مناسب، باید نوع و اندازه آن در نظر گرفته شود تا برای شناسایی چهره‏ها و سایر موارد به خوبی عمل کند.

3) وضوح تصویر:

هر چه تعداد پیکسل‏ها در یک دوربین مداربسته بیشتر باشد، وضوح تصویر بیشتر می‏شود. با توجه به گستردگی منطقه‏ای که انتخاب می‏شود، وضوح تصویر بالا لازم است ولی برای اتاق‏های کوچک، دوربین نیازی به وضوح بالا ندارد.

4) محل قرار گیری و نصب دوربین‏های مداربسته:

محل نصب دوربین‏های مداربسته بسیار مهم است. به عنوان مثال، اگر بیرون نصب می‏شوند باید مقاومت کافی در برابر هوا را داشته باشند و اگر قرار است داخل خانه قرار گیرند، نباید در معرض چربی یا بخارهای موجود در خانه قرار گیرند. دوربین مداربسته کوچک، اغلب در محل مخفی نصب می‏شود.

 

دوربین کوچک مخفی
دوربین کوچک مخفی

 

انواع دوربین مداربسته کوچک:

این نوع دوربین‏ها، دوربین‏های بِروز و پر طرفداری می‏باشند که با توجه به کاربرد بسیار آن‏ها، در انواع مختلفی تولید می‏شوند از جمله:

  • دوربین مداربسته خودکاری:

این نوع دوربین ها ، در ظاهر شکل خودکار معمولی هستند با این تفاوت که انتهای آن‏ها لنزی تعبیه شده که وظیفه تصویربرداری را بر عهده دارد.

  • دوربین مداربسته ساعت رومیزی دیجیتال:

این مدل دوربین، شبیه به یک ساعت دیجیتال طراحی می‏شود که مانند یک ساعت عمل می‏کند و همچنین وظیفه تصویربرداری را هم بر عهده دارد.

  •  دوربین مداربسته لامپی:

این نوع دوربین‏ها، شبیه لامپ‏های جدید ال ای دی طراحی می‏شوند که شما می‏توانید با استفاده از تلفن همراه هوشمندتان چراغ‏ها را روشن و خاموش کنید.

  •  دوربین مداربسته بند انگشتی:

از نوع دیگر دوربین ها می توان به دوربین مداربسته بند انگشتی اشاره کرد که از دو قسمت بُرد الکترونیکی و لنز تشکیل شده و برای مکان های  مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. دوربین های مداربسته بند انگشتی، اغلب بدون نیاز به دستگاه مرکزی قابل استفاده بوده و با استفاده از کارت های  حافظه می‏توان تصاویر را ذخیره کرد.

این نوع دوربین برای اهداف تحقیقاتی و علمی طراحی شده است که معمولا درآزمایشگاه ها ، مراکز علمی و مراکز نظامی مورد استفاده قرار می گیرند  و همچنین از پرطرفدار ترین نوع دوربین مداربسته کوچک هستند.

دوربین مداربسته بند انگشتی پر کاربرد
دوربین مداربسته بند انگشتی پر کاربرد

 

ویژگی‏های دوربین مداربسته کوچک:

 

  • این مدل دوربین‏ها با استفاده از باتری کار می‏کنند و نیازی به استفاده از برق مستقیم ندارند.

 نحوه مشاهده دوربین مداربسته از دو روش امکان پذیر است:

در روش اول، دوربین مداربسته باید به اینترنت موجود در محیط متصل شود تا امکان مشاهده آنلاین تصاویر توسط تلفن همراه هوشمند، فراهم شود.

در روش بعدی، با استفاده از کارت حافظه موجود روی دستگاه و رم ریدر همراه، می‏توان تصاویر را به راحتی روی لپ تاپ یا کامپیوتر مشاهده کرد.

امکانات این نوع دوربین پر کاربرد:

 1)قابلیت دید در شب و وضوح تصویر بالا

 2)دارای میکروفون‏های قوی و پرکاربرد

 3)قابلیت اتصال راحت به تلفن همراه هوشمند

  4)ذخیره تصاویر ضبط شده

  5)مقاوم بودن در برابر ضربه‏های محکم و رطوبت هوا

  6)قابلیت نصب در خودروها برای جلوگیری از سرقت

اجزای مخفی دوربین مداربسته خودکاری
اجزای مخفی دوربین مداربسته خودکاری

 

امروزه دوربین مداربسته کوچک با توجه به دارا بودن سیستم امنیتی بالا، بیشتر در انجام عملیات های  مخفی و جاسوسی کاربرد دارد. این نوع دوربین، ضد سرقت بوده و همچنین به دلیل قابل مشاهده نبودن یک نوع ابزار امنیتی به حساب می آید.

این مدل دوربین ها  با توجه به امکانات و عملکرد‏های متفاوت، قیمت متفاوتی دارند و هرچه این امکانات و قابلیت ها  بیشتر باشند،  قیمت بالاتری خواهند داشت. انتخاب دوربین مداربسته ملزم به شناخت قابلیت های  مورد نیاز هر مکان است. 

 

 

 

خدمات ما :

 

مقالات مرتبط :

 

 

 

اینستاگرام شرکت مهندسی ره پویان شبکه صدر

 

 

 

Post Your Comment Here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.