راه اندازی دوربین مدار بسته و آشنایی کامل با انواع دوربین های مدار بسته

دوربین مدار بسته حرفه ای

ارتش آلمان در سال 1942 اولین دوربین مدار بسته را در ایستگاه شلیک موشک v2  برای کنترل این موشک نصب و استفاده نمود. نزدیک به ۷ سال بعد، نوع جدیدی از دوربین های مدار بسته به نام vericon در آمریکا رایج و مورد استفاده قرار گرفت که نیاز به مجوز دولتی نداشت. مخترع این دستگاه پر کاربرد و مؤثر، والتر بروش یک مهندس آلمانی بود که نخستین بار در اماکن عمومی آمریکا در سال 1913 از این اختراع خود رو نمایی کرد.

پیشینه دوربین های مدار بسته
پیشینه دوربین های مدار بسته

 

راه اندازی دوربین مدار بسته و شناختن دوربین های مدار بسته

دوربین های مدار بسته (CCTV)، دوربین هایی هستند که برای اعمال کنترل و نظارت بیشتر روی محیط های داخلی و خارجی، از آن ها استفاده می شود. دسته بندی دوربین های مدار بسته به شکل زیر می باشند:

  • دوربین های تحت شبکه
  • دوربین های آنالوگ
  • دوربین های دیجیتال

تصاویری که توسط دوربین های مدار بسته از یک محیط ثبت و ضبط می گردد،  مجوز پیگیری قضایی و شخصی یک جرم را به ما می دهد. راه اندازی دوربین مدار بسته و استفاده از تصاویر این دوربین ها در سطح شهر، به قسمتی از پیگیری پلیس و سازمان های امنیتی کمک بسیاری کرده است.

 

شناخت دوربین های مدار بسته و مراحل نصب آن
شناخت دوربین های مدار بسته و مراحل نصب آن

 

مراحل نصب دوربین مدار بسته

مراحل متعددی برای نصب دوربین مدار بسته وجود دارد که بر اساس نوع دوربین می توانید یکی از آن ها را انتخاب کنید. امروزه هر کسب و کاری به دوربین مدار بسته نیاز دارد و شما اگر قصد راه اندازی کسب و کار خود را دارید، بهتر است آموزش آن را یاد بگیرید. نیاز جامعه باعث شده است تا دوربین های مدار بسته، کاربرد گسترده ای داشته باشند. حتی بسیاری از افراد در حیطه راه اندازی دوربین مدار بسته فعالیت می کنند.

تهیه نقشه برای نصب دوربین مدار بسته

در ابتدا باید محل نصب دوربین را انتخاب کنید و یک نقشه برای قرار گیری آن تهیه کنید. زمانی که یک نقشه دقیق برای آن طراحی کردید، نصب آن در زمان کمتری انجام می شود و ابزار آلات مور نیاز شما مشخص می شوند. حتی زمانی که نقشه را طراحی کردید، می توانید تقسیم کار کنید و کار ها را با سرعت بیشتری انجام دهید.

انتخاب ابزار مناسب برای راه اندازی دوربین مدار بسته

همان طور که گفته شد، زمانی که نقشه ای برای نصب طراحی کنید می توانید ابزار مورد نیاز آن را نیز مشخص و تهیه کنید. ابزار انتخابی شما سلامت دستگاه را تضمین می کنند؛ پس در انتخاب آن ها دقت کنید و از بهترین ابزار استفاده کنید.

آشنایی با نصب دوربین مدار بسته و انتخاب محلی مناسب برای نصب آن ها
آشنایی با نصب دوربین مدار بسته و انتخاب محلی مناسب برای نصب آن ها

 

 

انتخاب محلی مناسب برای نصب دوربین و تجهیزات

بر اساس نقشه ای که طراحی کرده اید؛ باید محل دقیقی برای دوربین، دستگاه DVR، کابل ها و … در نظر بگیرید. این مرحله، جزء مهم ترین مراحل برای راه اندازی دوربین مدار بسته محسوب می شود که اگر در اجرای آن به دقت عمل نکنید، بازدهی کافی را نخواهید داشت؛ حتی اگر از دوربین های قوی و گران قیمت استفاده کنید.

از دیگر نکات مهم این است که دوربین و تجهیزات را در جایی قرار دهید که دزدان و سارقین به آن ها دسترسی نداشته باشند و نتوانند در آن ها اختلال ایجاد کنند. دوربین و مدار را باید در جایی قرار دهید که به راحتی نتوان به آن دسترسی پیدا کرد. معمولا بهترین مکان برای نصب، قسمت های بالایی هستند.

کابل کشی برای راه اندازی دوربین مدار بسته

هر یک از دوربین ها، کابل و مدار مخصوصی دارند که بر اساس نوع آن ها باید اتصال را انجام دهید. نکته جالب توجه این است که برخی از دوربین های مدار بسته به صورت بی سیم هستند که نگهداری و انتخاب محل برای آن ها راحت تر است.
مرحله آخر، بررسی نصب است؛ باید مطمئن شوید که همه چیز را مو به مو و دقیق انجام داده اید و هیچ چیزی را از قلم نینداخته اید.

 

سخن پایانی

راه اندازی دوربین مدار بسته کار سختی نیست، اگر با تمام مراحل آن آشنا باشید. دوربین های مدار بسته مزایا و معایب زیادی دارند اما ظاهرا مزایای آن از معایب آن بیشتر است. یکی از مزایای آن استفاده در حوادث جنایی می باشد. افرادی که در جوامع مختلف می خواهند از خط قرمز ها گذر کنند، وجود این ابزار موثر، باعث ترس از شناسایی شدن آن ها می شود. نحوه راه اندازی دوربین مدار بسته نیز در این مقاله توضیح داده شد و شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر، به متون دیگر وب سایت ما مراجعه نمایید.

 

 

خدمات مرتبط:

طراحی سایت

خدمات شبکه

 

مقالات مرتبط:

انواع خدمات شبکه اینترنت و مزایا و معایب آن

 

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

Post Your Comment Here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 6 =