خدمات پسیو

خدمات پسیو

خدمات پسیو:

زمانی که صحبت از راه اندازی شبکه های کامپیوتری به میان می آید، استفاده از تجهیزات و گزینه های مناسب بیشتر از هر چیز دیگری خودنمایی می کند. استفاده مناسب و البته منطقی از این تجهیزات در هزینه های بعدی صرفه جویی می کند و باعث می شود با خیال راحت تری به فعالیت های بعدی خود بپردازید. یکی از موارد مهمی که به هنگام راه اندازی شبکه باید مدنظر داشته باشید بخش پسیو آن است. خدمات پسیو شبکه طیف وسیعی از فعالیت ها را در بر می گیرد و اولین گام راه اندازی یک شبکه کامپیوتری خوب محسوب می شود.

خدمات پسیو شبکه شامل چه مواردی است؟

پسیو (Passive) در انگلیسی به معنای غیر فعال است. در دنیای شبکه های کامپیوتری خدمات پسیو به معنای فراهم آوردن همه تجهیزاتی است که برای راه اندازی و استفاده مناسب از امکانات موجود باید مدنظر قرار گیرد. نصب و راه اندازی تجهیزات مربوط به شبکه، کابل کشی، خدمات مربوط به سرور و طراحی شبکه همگی در حوزه خدمات پسیو شبکه گنجانده می شوند.

راه اندازی بخش پسیو شبکه به معنای استفاده از تجهیزات و زیرساخت های مناسبی است که در انتقال داده های موجود در شبکه نقش دارند اما در تغییر داده ها نقشی ایفا نمی کنند. برای اینکه شبکه های کامپیوتری به درستی با هم ارتباط برقرار کنند به خدمات پسیو نیاز دارند. بدون استفاده درست از تجهیزات و سخت افزارهای شبکه، امکان برقراری ارتباط بین رایانه ها وجود نخواهد داشت.

 چه سخت افزارهایی در خدمات پسیو شبکه استفاده می شود؟

خدمات پسیو

همانطور که قبلاً نیز بیان کردیم بخش پسیو شبکه اولین و مهم ترین بخشی است که به هنگام راه اندازی شبکه باید مدنظر قرار گیرد. این بخش ها را می توان به موارد زیر تقسیم بندی کرد:

  • کابل هایی همچون کابل فیبر نوری، کابل کواکسیال و غیره
  • کانکتورها
  • سوییچ و روتر
  • پریزها

 چرا کابل کشی در شبکه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است؟

خدمات پسیو

استفاده از آخرین سخت افزارهایی که برای راه اندازی شبکه مورد استفاده قرار می گیرند ایده بسیار خوبی است. اما اگر نتوانید این دستگاه ها را به درستی از طریق کابل های مناسب به هم پیوند دهید هیچ وقت نمی توانید از آن ها استفاده کنید. به همین خاطر، کابل کشی در خدمات پسیو شبکه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. به کمک کابل کشی درست می توانید جلوی هزینه های اضافی را بگیرید و مطمئن شوید شبکه تان به بهترین شکل کار می کند. راه اندازی نادرست کابل ها تاثیر مستقیمی بر روی عملکرد کسب وکارتان خواهد داشت و در نهایت بر روی طول عمر دستگاه ها، سرورها و سایر تجهیزاتی که به هم وصل شده اند، اثر خواهد گذاشت. به کمک کابل کشی درست و مناسب می توانید به مزایای زیر دست پیدا کنید:

  • انعطاف پذیری بالا
  • عملکرد قابل اعتماد
  • کاهش زمان داون تایم در شبکه
  • بهبود بهره وری در محیط کار
  • راه حل شخصی سازی شده

چه تفاوتی بین خدمات پسیو و اکتیو شبکه وجود دارد؟

بخش پسیو شبکه شامل راه اندازی سخت افزارهایی است که به کارکرد درست شبکه شما کمک می کنند. اگر خدمات پسیو شبکه به درستی انجام نشود مشکلات بزرگ تر و البته بیشتری را برای صاحبان کسب وکارها به وجود می آورد و هزینه های آن ها را چندین برابر می کند. در بخش اکتیو شبکه به سراغ کانفیگ و راه اندازی سرویس ها و نرم افزارهای مورد نیاز برای شبکه می رویم.

خدمات ما:

اینستاگرام ما

Post Your Comment Here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =