هر آن چه که باید راجع به تعرفه خدمات پسیو شبکه بدانید

تعرفه‌های مربوط به خدمات پسیو شبکه متفاوت بوده و بستگی به درخواست‌های افراد دارد.

تعرفه خدمات پسیو شبکه چقدر بوده و چطور محاسبه می‌شود؟

پرسش درباره تعرفه خدمات پسیو شبکه یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین سوال‌های افراد می‌باشد. زیرا قسمتی از هزینه مربوط به نصب و راه‌اندازی شبکه تا حدود زیادی به هزینه و قیمت خدمات پسیو مربوط است. همان طور که می‌دانید جهت نصب و راه‌اندازی شبکه‌های کامپیوتری، تنها از اتصالات سیمی و بدون سیم استفاده نمی‌شود و عوامل تعیین‌کننده قیمت متنوع و گوناگون هستند.

هزینه‌های مربوط به کابل‌کشی

جهت امور کابل‌کشی در راه‌اندازی پسیو شبکه می‌توان از یک کابل معمولی هم استفاده کرد اما باید توجه داشته باشید که کابل‌های مرغوب و با کیفیت، دوام و عمر طولانی داشته، همچنین بسیار هم مقرون به صرفه هستند. بالطبع این کالاها قیمت بالاتری نیز دارند. پس با توجه به قیمت آن، هزینه کلی پسیو شبکه نیز کم‌تر یا بیش‌تر خواهد شد.

هر چقدر که پسیو شبکه بدون اشکال و با استفاده از وسایل مرغوب راه‌اندازی شود در آینده ایرادات کم‌تری خواهد داشت.
هر چقدر که پسیو شبکه بدون اشکال و با استفاده از وسایل مرغوب راه‌اندازی شود در آینده ایرادات کم‌تری خواهد داشت.

 

میزان و مقدار کابل‌های استفاده شده در شبکه

بر طبق موارد گفته شده، برای هر نوع از انواع شبکه (سیمی یا بی سیم) به کابل شبکه مخصوص نیاز هست، اما لازم به ذکر است که مقدار و اندازه کابل به طراحی شبکه‌های کامپیوتری و شیوه اجرای آن بستگی دارد. بدیهی است که هر چقدر به میزان کابل بیش‌تری نیاز باشد قیمت بالاتری هم باید پرداخت شود.

نوع کابل استفاده شده در شبکه

یکی عوامل بسیار مهم در تعیین تعرفه خدمات پسیو شبکه تعیین نوع کابل شبکه می‌باشد. این مورد هم بر تعرفه و هم بر کیفیت عملکرد تأثیر مستقیم دارد زیرا جنس کابل بر روی سرعت انتقال اطلاعات تأثیر بسیار زیادی دارد. 

استفاده از اشیاء و ابزارآلات مرغوب در آینده خرج کم‌تری برای صاحب شبکه به بار می‌آورد.
استفاده از اشیاء و ابزارآلات مرغوب در آینده خرج کم‌تری برای صاحب شبکه به بار می‌آورد.

 

تجهیزات مربوط به پسیو شبکه

تجهیزات مربوط به پسیو شبکه عبارتند از: روتر، سوئیچ و غیره. انواع کابل‌های مشابه، از هر یک از این موارد هم مدل‌های متفاوتی در بازار موجود می‌باشد. باید توجه داشته باشید این که کدام یک از این موارد برای شما کاربرد دارد بستگی به بودجه شما دارد. به دلیل موارد گفته شده بهتر این است که کار را به فردی ماهر بسپارید.

آینده‌نگری و گسترش‌پذیری

جهت پیاده کردن هر پروژه، لازم است که به درستی و به شیوه صحیح آینده‌نگری داشته باشید. داشتن اهدافی که مربوط به گسترده‌پذیری باشد، در پیاده‌سازی زیرساخت‌های مربوط به شبکه و تجهیزات نیز دخیل بوده و این مورد در کاهش و یا افزایش هزینه‌ها نیز تا میزان زیادی تأثیر خواهد داشت.

کیفیت خدمات شرکت پشتیبان شبکه

این مورد یعنی کیفیت خدمات شرکت پشتیبان شبکه جزو آخرین موارد تأثیرگذار در قیمت می‌باشد و می‌توان جهت انجام امور مربوطه از آن بهره برد. باید توجه داشته باشید که با توجه به ساعاتی که شرکت جهت انجام کار صرف کرده است، هزینه و تعرفه نیز متفاوت خواهد بود. به طور کلی باید گفت که با توجه به موارد گفته شده، نمی‌توان قیمت دقیق و معینی برای تعرفه خدمات پسیو شبکه تعیین کرد. 

متأسفانه افراد ناشی در امر راه‌اندازی پسیو شبکه تنها هزینه‌های اضافی برای شما به بار می‌آورند.
متأسفانه افراد ناشی در امر راه‌اندازی پسیو شبکه تنها هزینه‌های اضافی برای شما به بار می‌آورند.

 

موقعیت اجرای پروژه

موقعیت جغرافیایی انجام پروژه به طور کاملاً نامحسوس در هزینه‌های مربوط به تعرفه پسیو دخیل است. این عامل را باید جدی گرفته و به سادگی از آن عبور نکنید.

پهنای باند مورد نیاز

در صورتی که در شبکه پسیو احداثی خود نیاز به پهنای باند بیش‌تری داشته باشید، پس هزینه بیش‌تری را نیز باید صرف نمایید.

بهره‌گیری از افراد خبره

با بهره‌گیری از افراد خبره و با تجربه می‌توانید در هزینه‌های خود به میزان قابل توجهی صرفه‌جویی کنید. در غیر این صورت و با استفاده از افراد نابلد، هزینه‌های خود را افزایش خواهید داد و این موضوع اصلاً به نفع شما نخواهد بود.

سخن آخر

به طور کلی هزینه‌های تعرفه مربوط به پسیو شبکه، به عوامل گوناگونی بستگی دارد. لازم به ذکر است که بی‌توجهی نسبت به هر یک از آنان، می‌تواند تأثیرات زیادی بر قیمت گذاشته و برای شما نیز هزینه‌بر باشد اما با رعایت نکات گفته شده و دقت به آنان می‌توانید با هزینه‌ای بسیار کم‌تر شبکه پسیو را راه‌اندازی کنید.

خدمات مرتبط :

مطالب مرتبط:


ما را در اینستاگرام دنبال کنید

Post Your Comment Here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × یک =