نرخ پایه و تعرفه خدمات شبکه

امروزه قیمت هر کالا یا خدمات یکی از کلیدی‌ترین عوامل در میزان تمایل ما برای دریافت آن کالا یا خدمات می­باشد. تعرفه یا نرخی که هرساله توسط اصناف مختلف منتشر می­شود نیز، انعکاسی از ارزش آن کالا یا خدمات می­باشد. به‌این‌ترتیب رفاه حال مشتریان و کارکنان تامین شده و بسیاری از نگرانی‌های موجود در بازار کار از بین خواهد رفت.(تعرفه خدمات شبکه)

شبکه‌های کامپیوتری و خدمات شبکه

تعرفه خدمات شبکه امسال نیز بر پایه خدماتی که شرکت مهندسی ره پویان شبکه صدر به مشتریان ارائه می­دهد محاسبه خواهد شد. این خدمات به طور کلی شامل خدمات شبکه، طراحی و راه‌اندازی سایت و نصب دوربین مداربسته می­باشد.

در این مقاله که به شرح تعرفه‌های خدمات شبکه پرداخته‌ایم، سعی بر این بوده که موضوع را به‌گونه‌ای توضیح دهیم که موردنیاز مشتریان و کارمندان می­باشد.

آگاهی از تعرفه‌ها ی خدمات شبکه

یکی از راه‌های قدیمی اما همچنان رایج در بین مشتریان هر صنف و بازاری برای اطلاع از هزینه‌های جزئی و کلی هر خدمات، پرس‌وجو و برآورد قیمت از شرکت‌های مختلف می­باشد. مشتریان نیز بنا به‌ضرورت و میزان نیاز خود یکی از راه‌های پیشنهادی را انتخاب می­کردند. در این روش نسبتا سنتی که موجب اتلاف وقت و انرژی زیادی می­شد، همواره این مشکل وجود داشت که در صورت انجام ندادن بررسی‌های کافی توسط مشتریان، آنها باقیمت‌های متفاوت و عجیب‌وغریبی روبه‌رو می­شدند.

برآورد سنتی تعرفه
برآورد سنتی تعرفه

 

همچنین در روش سنتی تخمین هزینه­ها هم مشتری و هم کارمند امکان برآورد هزینه­ها را نداشتند و تنها منبع آنان برای اطلاع از قیمت­ها، پرس­و­جو از متخصصان کار بود. اما امروزه علاوه بر روش سنتی ذکر شده، راه‌های آسان‌تر و کم درد­سر تری برای آگاهی از تعرفه بازار وجود دارد. علاوه بر این شما نیز چه مشتری باشید و چه کارمند خودتان می­توانید هزینه‌های نهایی را مورد بررسی قرار دهید.

 یکی از بهترین این راه‌ها در حوزه خدمات شبکه و اطلاع از تعرفه خدمات شبکه رجوع به لیستی است که هرساله توسط سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور منتشر می­شود. همچنین نرم­افزار­های گوناگونی برای تخمین هزینه‌های مورد­نیاز شما در دسترس می­باشد که با استفاده از آن­ها قادر خواهید بود از میزان هزینه­ها اطلاع پیدا کنید.

میزان اهمیت خدمات شبکه

قبل از آگاهی از میزان تعرفه هر خدمات یا کالا شما باید میزان نیاز خود به آن خدمات و اهمیت آن را بررسی نموده و سپس اقدام به تصمیم‌گیری نمایید. خدمات شبکه بسته به نوع کسب‌وکار شما، شامل بخش‌های متنوع و متعددی می­باشد از جمله سخت‌افزار و نرم‌افزار و اتصال مناسب برای ایجاد یک شبکه منظم با کارایی بالا.

یکی دیگر از زیر لایه‌های مهم خدمات شبکه، امنیت شبکه می­باشد. در بخش امنیت شبکه نیز همواره باید از کمک افراد متخصصی که اطلاعات کافی در این مورد دارند بهره گرفته شود تا اطلاعات مربوط به کار، مشتریان و اطلاعات امنیتی خدشه‌دار نگردد.

امنیت شبکه یکی از مهم‌ترین خدمات در شبکه
امنیت شبکه یکی از مهم‌ترین خدمات در شبکه

 

باتوجه ‌به میزان تخصصی بودن خدمات شبکه، سپردن این بخش به افراد غیرحرفه‌ای می­تواند ضرر و زیان‌های جبران‌ناپذیری را در پی داشته باشد. ازاین‌رو شما می­توانید از کمک متخصصین حرفه‌ای شرکت مهندسی ره پویان شبکه صدر بهره­مند شده و برای اطلاع از تعرفه خدمات شبکه به لیستی که پیش‌تر ذکر شد رجوع نمایید.

برای مواردی دیگر از زیرمجموعه‌های بحث خدمات شبکه که شامل طراحی وب‌سایت و خرید و نصب دوربین‌های مدار­بسته و خدمات پسیو می­شود نیز می‌توانید از مشاوران و سایر اعضای کادر تخصصی صدر، کمک حرفه‌ای دریافت نمایید.

ارائه خدمات پسیو
ارائه خدمات پسیو

 

مقیاس موردنظر برای تعرفه‌های اعلام شده

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای در سال 1393 بر آن شد تا با مشارکت و همکاری کارشناسان رسمی رشته‌های کامپیوتر و فناوری اطلاعات و همچنین کارشناسان رسمی دادگستری، مقیاسی برای محاسبه نرخ تعرفه ایجاد نماید. با رویکردی که در تهیه و تدوین مدل وجود داشته، مدل به دست آمده دارای پارامترهای مشخصی می‌باشد و به همین دلیل کارفرما می­تواند به‌راحتی هزینه پروژه را بررسی و به شکل شفافی ارائه دهد.

در ادامه به ذکر مختصری از مهم‌ترین پارامترهای کلیدی در محاسبه تعرفه خدمات شبکه می­پردازیم. همچنین به دلیل عدم ثبات وضعیت اقتصادی از ذکر اعداد و ارقام چشم‌پوشی کرده­ایم.

پروفایل نیروی انسانی

یکی از محورهای اصلی محاسبات در تعیین میزان تعرفه، نیروی انسانی متخصص و درگیر موضوع می­باشد. به همین خاطر ابتدا به پروفایل نیروی انسانی می­پردازیم و پارامترهای تعیین‌کننده در این بخش را تیتر­وار ذکر خواهیم کرد. لازم به ذکر است که هرکدام از این پارامترها دارای ضریب خاص خود می­باشند که با حرف p در کنار عنوان پارامتر ذکر شده است.

پروفایل نیروی انسانی
پروفایل نیروی انسانی

 

پارامترهای مؤثر در پروفایل انسانی شامل:

  • رده شغلی (p1)
  • مرتبه شغلی (p2)
  • مدرک تحصیلی (p3)
  • سابقه کاری مفید (سال) (p4)
  • رده مدرک تحصیلی (p5)

پروفایل شرکت و حوزه فعالیت آن

یکی دیگر از عوامل مهم و تأثیرگذار در محاسبه تعرفه خدمات شبکه، ویژگی‌های خود شرکت می­باشد. این ویژگی‌ها که توسط سازمان برنامه‌وبودجه تبیین شده بر اساس رتبه‌بندی شرکت‌های انفورماتیکی صورت گرفته است. لازم به ذکر است که ضریب پارامترهایی که در ادامه ذکر خواهیم کرد بر اساس رتبه شرکت و حوزه فعالیت آن متغیر می­باشد.

پارامترهای ذکر شده در پروفایل شرکت‌ها شامل:

  • رتبه شرکت بر اساس نظام رتبه‌بندی سازمان برنامه‌وبودجه
  • حوزه فعالیت شرکت

نکات پایانی

خدمات کامپیوتری و شبکه امروزه به یکی از اصلی‌ترین نیازهای هر کمپانی یا شرکتی تبدیل شده. بدون شک در دنیای امروز هیچ کسب‌وکاری بدون بهره وری از کامپیوتر و اینترنت نمی­تواند درآمد­زایی خوبی داشته باشد. همچنین لازم به ذکر است که کوچک‌ترین خللی در شبکه ی موردنظر شما می­تواند توان اجرایی کسب‌وکار شما را زیر سوال برده و ضربه ی بزرگی به روند کار و برنامه­ریزی شما وارد کند.

تعرفه خدمات شبکه نیز مانند سایر اصناف مشخص است و هرسال با توجه به شرایط بازار ممکن است تغییرات اندکی در آن ایجاد شود. باتوجه‌به این موضوع که هرساله تعرفه این خدمات دستخوش تغییراتی می‌باشد، توصیه ی ما به شما این است که تعرفه ی همان سال را مورد بررسی قرار داده و سپس با آگاهی از زمینه و خدماتی که به آن احتیاج دارید اقدام نمایید.

نگاه کلی به طراحی شبکه
نگاه کلی به طراحی شبکه

 

به یاد داشته باشید که تعرفه ی  هر قسمت از بخش‌های خدماتی از قبل تعیین شده است و می­تواند متفاوت از بخش‌های دیگر باشد. برای سهولت در تخمین هزینه ی نهایی فراموش نکنید که تعداد سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای موردنیازتان را نیز در نظر گرفته و با جمع زدن سرویس‌های موردنظر بر اساس تعرفه خدمات شبکه، هزینه نهایی را بر­آورد نمایید.

 

مقالات مرتبط :

 

اینستاگرام شرکت مهندسی ره پویان شبکه صدر

Post Your Comment Here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + هفده =