آموزش نصب دوربین مدار بسته در 6 قدم ساده

نصب دوربین مدار بسته

نصب دوربین مداربسته در کنار خرید آن می‌تواند بسیار گران‌قیمت باشد و شما را از لحاظ مالی در تنگنا قرار دهد. به همین منظور عده‌ای در صدد آن هستند که این دروبین‌ها را در جاهای مختلفی نصب کنند و تصمیم دارند تا آموزش نصب دوربین مدار بسته را شخصا فرا بگیرند.اگر فکر می‌کنید وقت لازم برای انجام این کار را دارید به راحتی خودتان می‌توانید با خواندن مقاله‌های آموزش نصب دوربین مدار بسته این کار را انجام دهید.

اهمیت وجود دوربین‌های مدار بسته امروزه به اندازه‌ای زیاد شده است که افراد برای مغازه‌ها، فروشگاه‌ها، ساختمان‌های اداری، مسکونی و حتی دانشگاه‌ها و مدارس نیز از این دوربین‌ها استفاده می‌کنند. در دنیای امروزی ثبت لحظات و زیر نظر داشتن حرکات افراد در یک مکان واحد می‌تواند به حفظ نظم در آن مکان بیشتر کمک کند. همچنین به دلیل زندگی‌های شهری که همه درگیر آن هستیم آمار جرم و جنایت بسیار بالا رفته است و داشتن این دوربین‌ها به نوعی اطمینان خاطر را برای شما به وجود می‌آورد که خانه‌ی شما و یا مغازه‌ی شما در حال کنترل است و اگر اتفاقی بیفتد به راحتی می‌توانید با چک کردن این دوربین‌ها به ماجرا پی ببرید.

در اینجا 6 قدم مهم را با شما به اشتراک می‌گذاریم که حتما باید در هنگام نصب دوربین رعایت کنید تا مانند یک حرفه‌ای کار را انجام داده باشید.

 

1- قبل از نصب دوربین به خوبی مکان‌یابی کنید.

مهم‌ترین بخش فراگیری آموزش نصب دوربین مدار بسته مشخص کردن یک نقطه‌ی مناسب برای نصب آن می‌باشد. مهم نیست که گران‌قیمت‌ترین دوربین را خریداری کرده‌اید تا بتوانید بالاترین سطح امنیت و نظارت را برای مکان مورد نظر خود داشته باشید، اگر دوربین را یک جای مناسب نصب نکنید هیچ کدام از این‌ها فایده‌ای نخواهد داشت زیرا دوربین‌ها مانند چشم انسان نیستند تا بتوانند محدوده‌ی وسیعی را با زوایه‌ی چرخش زیاد پوشش دهند و خودتان باید مکان مناسبی را برای آن در نظر بگیرید تا به راحتی بتوانید همه چیز را کنترل کنید.

در محیط‌های داخلی معمولا گوشه‌ی اتاق و فضای مورد نظر پیشنهاد می‌شود؛ جایی که بیشترین دید را بر کل فضا داشته باشید. برای محیط‌های خارجی معمولا جاهایی پیشنهاد می‌شود که دارای ارتفاع هستند تا به راحتی دوربین از کار نیفتد و همچنین به در ورودی و پنجره‌ها نیز دید کامل را داشته باشد. معمولا ارتفاعی در حدود 10 فوت پیشنهاد می‌شود.

قبل از نصب دوربین به خوبی مکان‌یابی کنید

2- در هنگام نصب دوربین از ابزارهای دقیق استفاده کنید.

شما دوربین مدار بسته‌ی خود را در هر مکانی که بخواهید بگذارید باید ابتدا آن مکان را علامت بزنید تا بتوانید با دقت آن را دریل کنید. مطمئن شوید که دوربین را به گونه‌ای قرار داده‌اید که جای کافی برای وصل کردن سیم‌های مربوطه را داشته باشید. همچنین ابزارهای نامناسب ممکن است به دوربین شما و کابل‌های متصل به آن آسیب بزنند و یا این که باعث شوند دوربین را محکم نصب نکنید و به راحتی کنده شود

.در هنگام نصب دوربین از ابزارهای دقیق استفاده کنید

3- ویدیو‌های دوربین مدار بسته خود را در یک جای امن قرار دهید

در این قسمت تمام فیلم‌های امنیتی که توسط دوربین گرفته می‌شود ضبط می‌شود و تمام آنچه که برای شما اهمیت دارد و در واقع برون‌داد دوربین امنیتی شما می‌باشد در اینجا حاضر است. پیشنها می‌شود که حتما این جعبه را در یک جای امن نصب کنید تا هرکسی نتواند به آن دسترسی داشته باشد و همچنین قفل مطمئنی روی آن بزنید تا فیلم‌های شما در امنیت باشند. نصب این جعبه‌ی ویدیوها در یک جای مناسب بخش مهمی از آموزش نصب دوربین مدار بسته می‌باشد

.ویدیو‌های دوربین مدار بسته خود را در یک جای امن قرار دهید

4- از سیم‌های دوربین مدار بسته‌ی خود به خوبی مراقبت کنید.

این سیم‌ها رابط میان دوربین شما و جعبه‌ی DVR هستند و اگر این سیم‌ها به درستی نصب نشوند و یا در اثر گذر زمان آسیب ببینند، این رابط قطع می‌شود و در نتیجه فیلم‌های خود را از دست خواهید داد. به منظور محافظت از سیم‌ها حتما آن‌ها را در روکش‌های مخصوص سیم قرار دهید.

همچنین سعی کنید در هنگام وصل کردن سیم از دوربین به جعبه‌ی ویدیو، حتما آن را از مسیری عبور دهید که اصطحکاک آن کمتر باشد تا بتوانید طول عمر سیم‌ها را بیشتر کنید. همچنین پیشنهاد می‌شود که هر چند وقت سیم‌ها را چک کنید تا موردی مانند اتصالی و یا پوسیدگی اتفاق نیفتد چون هر کدام از این موارد باعث اختلال در پروسه‌ی ضبط فیلم ‌می‌شوند. سعی کنید پیش از فراگیری آموزش نصب دوربین مدار بسته یک آشنایی ابتدایی با انواع اتصالات سیم‌ها بهدست آورید.

از سیم‌های دوربین مدار بسته‌ی خود به خوبی مراقبت کنید

5- سیم‌های دوربین مدار بسته‌ی خود را به درستی نصب کنید.

کابل ویدیویی با یک پورت BCN وصل شده است. برای برقراری این اتصال باید 1.5 سانتی‌متر از پوشش خارجی کابل ویدیویی را بردارید که پس از برداشتن این روکش، مغزی اصلی آن مشخص می‌شود. پس از این که مغزی را پیدا کردید به راحتی می‌توانید درگاه‌های مربوطه را به یکدیگر متصل کنید و هر سیم را به درگاه مناسب خود در دو دستگاه وصل کنید.

به یاد داشته باشید که با توجه به مدل دوربین مدار بسته‌ی شما ممکن است درگاه‌ها متفاوت باشند اما مهم‌ترین قدم در هنگام آشنایی با آموزش نصب دوربین مدار بسته، متصل کردن درست این مغزی است. پس از این که کار اتصالات دو دستگاه را به خوبی انجام دادید یک قدم پایانی می‌ماند و آن هم وصل کردن خروجی جعبه‌ی ویدیویی به صفحه نمایشی است که تمایل دارید فیلم‌های ضبط شده توسط دوربین روی آن نمایش داده شود.

6- سیستم خود را روشن کنید.

در قسمت نهایی آموزش نصب دوربین مدار بسته تنها باید سیستم دوربین خود را فعال کنید و تصویرهای ضبط شده توسط دوربین را در مانیتور مورد نظر خود مشاهده کنید. برای فعال کردن صفحه نمایش همانطور که در مرحله‌ی قبل گفته شد، باید جعبه‌ی ویدیویی را با کابل به صفحه نمایش مورد نظر خود وصل کنید و لازم است حتما جعبه‌ی ویدیویی را فعال کنید تا بتوانید تصاویر را از دوربین دریافت کرده و روی صفحه نمایش مشاهده کنید.

به طور قطع آموزش نصب دوربین مدار بسته دارای ریزه‌کاری‌هایی نیز می‌باشد اما با پیمودن شش قدم ساده‌ی بالا شما تقریبا بیشتر راه را طی کرده‌اید و بقیه موارد را در حین کار و نصب کردن خودتان خواهید فهمید. همچنین در هنگام خرید دوربین مدار بسته از فروشنده و عرضه‌‌کننده‌ی آن نکات لازمه را بپرسید زیرا گاهی دوربین‌های مدار بسته‌ی مختلف با توجه به نوع و مدل خود دارای ریزه‌کاری‌ها و نکات خاصی هستند که باید در هنگام پروسه‌ی نصب در گوشه‌ی ذهن خود داشته باشید.

سیستم خود را روشن کنید

 

محصولات ما :

مقالات مرتبط :

اینستاگرام شرکت مهندسی ره پویان شبکه صدر

Post Your Comment Here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 4 =