خدمات IT به چه صورت است

مقدمه

خدمات IT در ارتباط با تکنولوژی است و مخفف information technology، که به معنای فناوری اطلاعات می‌باشد.

این خدمات بسیار پرطرفدار شده است و اکثرا به دنبال یادگیری آن هستند.این تکنولوژی برای کار بسیار مناسب و پول ساز است زیرا که در همه جا کاربرد دارد و به راحتی می‌توان با این رشته کار‌های خوبی پیدا کنید.

 

 

IT چه کاربردی دارد و از چه چیز‌هایی استفاده می‌کند

این خدمات زیر گروه‌هایی دارد که اگر در دانشگاه این رشته را انتخاب کنید با مباحث برنامه نویسی، شبکه‌های کامپیوتری، نرم افزار، سخت افزار، مدیریت و … آشنا می‌شوید.

در این کار شما به Data،  internet،  computer،  mobile phone،  communicate، business احتیاج دارید.

خدماتIT به شما طراحی وب سایت، ساخت برنامه یا گیم، بازاریابی، ارتباطات دیجیتال و … را آموزش می‌دهد.کار با این رشته کسب و کار طولانی مدت را به شما می‌دهد و هم‌چنین می‌توانید از طریق این رشته در شرکت‌های معتبر کار کنید.

 

پردازش ابری یکی از مهم ترین مباحث در خدمات IT

 

پردازش ابری یکی از مهم ترین مباحث در خدمات IT

خیلی از مشاغل وجود دارند که برای ذخیره سازی داده‌‍‌های خود از پردازش ابری استفاده می‌کنند.پردازش ابری فضایی را به کسب و کار می‌دهد تا بتوانند بدون مرز و محدودیت اطلاعات شخصی مشتریان، بیماران و … را در آن ذخیره سازی کنند.

شرکت‌هایی وجود دارند که فضای پردازش ابری را در دسترس مشاغل مختلف قرار می‌دهند و در قبال آن مبلغی دریافت می‌کنند.

مدت‌هاست که این گونه شرکت‌ها  مورد توجه بسیاری از کسب و کارها قرار گرفته‌اند.

 

خدمات فناوری اطلاعات

 

خدمات فناوری اطلاعات

خدمات IT  در دنیای مدرن بسیار کاربرد دارد و تقریبا در هر فعالیتی استفاده می‌شود.این رشته در هر کجای دنیا بسیار پرطرفدار است و موقعیتی شغلی بسیار خوبی دارد و بیشتر جوانان به دنبال یادگیری آن هستند و در بیشتر خدمات آن وارد هستند.این رشته مدام در حال تغییر و پیشرفت است و بسیار پر کار و پر درآمد می‌باشد.

رشته فناوری اطلاعات تا مرحله دکترا هم دارد.یکی از خوبی‌های این کار این استه که شما از همان ترم‌های مبتدی می‌توانید کار مناسب پیدا کنید یا حتی می‌توانید به صورت دورکاری این خدمات را انجام دهید و در شرکت‌‌های معتبر کار کنید.یکی دیگر از ویژگی‌های آن این است که شما می‌توانید حتی بدون اینکه یه کلاس بروید از طریق فیلم‌های آموزشی که در فضای مجازی به اشتراک گذاشته می‌شود اطلاعات خود را بالا ببرید و با استفاده از برنامه‌های مختلف کاری‌های بیشتری در ارتباط با این موضوع یاد بگیرید.

 

 

درآمد این رشته به چه صورت می‌باشد

 

درآمد این رشته به چه صورت می‌باشد

خدماتIT  بستگی به مدرک دانشگاهی یا مدرک آموزشگاه که باید مدرک معتبری باشد، سابقه کاری شما، آشنایی با زبان انگلیسی که اگر مدرک زبان داشته باشید در موقعیت شما بسیار تاثیر می‌گذارد و هم‌چنین کار‌هایی که در این موضوع تخصص دارید در میزان درآمد و جایگاه‌تان در آن شرکت یا موسسه موثر است.

معمولا برای این شغل‌ها کارشناس را راحت‌تر قبول می‌کنند و نسبت به بقیه که مدرک پایین‌تری دارند حقوق بیشتری دریافت می‌کنند.

حقوق بیشتر شرکت‌ها برای این کار معمولا از ماهی دو میلیون و پانصد هزار تومان شروع می‌شود و با توجه به مواردی که در بالا گفته شد حقوق شما افزایش می‌یابد.

 

اطلاعاتی درباره بازار کار این رشته

 

اطلاعاتی درباره بازار کار خدمات IT

اگر شما این رشته را دنبال می‌کنید از لحاظ جذب کار به هیچ عنوان با مشکل مواجه نمی‌شوید و به راحتی به بازار کار دسترسی پیدا می‌کنید.

این شغل هم مانند حسابداری در همه جا و در هر شغلی کاربرد دارد و نیروی زیادی برای این کار احتیاج دارند و البته این رشته خوبی که دارد این است کهنه فصلی است و نه موقت.این موضوع به این معنا می‌باشد که نگران این نباشید که در بعضی از ماه‌ها درامد دارید یا خیر.

ما به صورت کارمند شرکت استخدام می‌شوید و با توجه به مدرک و کارایی شما حقوق مشخصی داده می‌شود و می‌توانید در مدت طولانی در یک شرکت کار کنید.

یکی از فوایدی که راجب این موضوع می‌توان گفت، این است که شما احتیاجی نیست که فقط در یک شرکت کار کنید بلکه می‌توانید در چند شرک چه دور کاری و چه حضوری و تمام وقت، کار کنید و از چند شرکت یا موسسه کسب درآمد کنید.

 

خدمات فناوری اطلاعات به چند دسته تقسیم می‌شود

 

 

خدمات IT به چند دسته تقسیم می‌شود

خدمات IT  شامل طراحی گرافیکی، برنامه نویسی، مدیریت و طراحی وب سایت، توسعه دهنده دیجیتال مارکتینگ و خدمات کامپیوتری می‌شود.

 

طراحی وب سایت :

امروزه با وجود شرایطی که پیش آمده است این رشته بسیار پر رونق شده استزیرا تقریبا همه چیز به صورتی اینترنتی شده است، حتی خرید کرد هم از طریق سایت انجام می‌شود.به همین دلیل طراحان سایت بسیار فعالیت بیشتری دارند.

 

مدیریت وب سایت:

مدیریت سایت همان ادمینی است که هم برای سایت و هم برای پیج اینستا گرامی و فیسبوک و برنامه‌های این چنینی انجام می‌شود.این شغل هم بسیار رونق یافته است.کسی که کار ادمینی را انجام می‌دهد باید با مسائلی آشنا باشد تا بتواند به خوبی سایت یا پیج را مدیریت کند.

 

برنامه نویسی:

این رشته معمولا برای کسانی است که در زمینه کامپیوتری فعالیت می‌کنند.یکی از مسائل مهم در ارتباط با استخدام در یک شرکت این است که شما باید با برنامه نویسی کاملا آشنا باشید.

 

تعمیرات سخت افزار:

یکی از مشاغل پر درآمد برای کسانی که خدمات IT  انجام می‌دهند تعمیرات سخت افزاری و نرم افزاری می‌باشد.که درآمد نسبتا بالایی دارد.

 

طراحی گرافیکی:

از پر کاربرد ترین موارد فناوری اطلاعات کار‌های گرافیکی است که هم شغل خوبی دارد و هم درآمد بالایی را شامل می‌شود.شما در این رشته فقط احتیاج به این دارید که با نرم افزار فتوشاپ کاملا آشنا باشید تا بتوانید طراحی‌های خوبی انجام دهید.

 

توسعه دهنده دیجیتال مارکتینگ:

این رشته برای این است که شما بتوانید از طریق دیجیتال مارکتینگ فروش‌تان را گسترش دهید.

 

 

 

مطلب آخر

فناوری اطلاعات بسیار گسترده است و زیرشاخه‌هایی دارد که در بالا توضیح داده شد.این رشته در هر جای دنیا به کار می‌رود و بسته به مهارت‌ها و مدرک تحصیلی‌، حقوق شما مشخص می‌شود.

این خدمات با توجه به پیشرفت در فضای مجازی تغییر می‌کند و فقط کافی است شما در کارتان به‌روز باشید تا بتوانید کسب و کار خوبی داشته باشید.

 

مقالات مرتبط :

 

اینستاگرام شرکت مهندسی ره پویان شبکه صدر

Post Your Comment Here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 2 =