معرفی دوربین مداربسته بی سیم و انواع آن

معرفی دوربین مداربسته بی سیم و انواع آن

مشخصات دوربین مدار بسته بی سیم چیست؟

دوربین مداربسته بی سیم به دلیل مزایایی که دارد، مورد قبول و تایید برخی از افراد می باشد، البته علاوه بر مزایا، معایبی هم دارد، که به آن ها اشاره خواهد شد. دوربین مدار بسته بی سیم داده های مربوط به صدا و تصویر شخص را به وسیله ی یک فرستنده که به صورت بی سیم می باشد را به محل مورد نظر ارسال می کند و به چند نوع چرخشی و حافظه دار و … تقسیم می شود.

انواع دوربین های مدار بسته بی سیم

  • دوربین مدار بسته بی سیم آنالوگ: دوربین های مدار بسته بی سیم در واقع در دو نوع وجود دارند، که به نام های آنالوگ و دیجیتال می باشند. این دوربین با توجه به کارکردهایی که دارد، خیلی پر کاربرد نمی باشد و از محدودیت برخوردار است. سیگنال این نوع از دوربین ها با توجه به شرایط محیطی و هوای مرطوب تغییر کرده و کاهش پیدا می کند.

دوربین بی سیم آنالوگ این امکان را فراهم می سازد تا سیگنال و اطلاعات تصویر به سیگنال های ویدیویی تغییر پیدا کرده و منتقل شوند، اما همانطور که گفته شد، این نوع دوربین مدار بسته بی سیم با توجه به ایرادهایی که دارد، خیلی مورد استفاده قرار نمی گیرد و بیش تر افراد سعی بر تولید آن ندارند. هر چند افرادی که به دنبال دوربین های ساده و کم هزینه می باشند، دوربین مدار بسته آنالوگ می تواند انتخاب خوبی باشد.

معرفی دوربین مداربسته بی سیم و انواع آن

  • دوربین مداربسته بی سیم دیجیتال: این دوربین در مقایسه با دوربین های آنالوگ پر کاربردتر می باشد، دوربین مدار بسته بی سیم دیجیتال با استفاده از وای فای اطلاعاتی که دریافت کرده است را با سرعت بسیار زیادی منتقل کرده و همانندآنالوگ که نسبت به شرایط جوی حساس می باشد، حساسیت زیادی از خود نشان نمی دهد. برای بهتر شدن کار و بالا بردن کیفیت بهتر است که از آنتن های دیجیتال برای این دوربین ها استفاده شود.

از امتیازات وعیوب دوربین مداربسته بیسیم

دوربین مدار بسته بی سیم دارای مزایا و معایبی می باشد، که در این مقاله به برخی از آن ها اشاره می کنیم، دوربین مدار بسته بی سیم همان طور که از نامش پیداست، بدون سیم می باشد و اطلاعات را دریافت و آن ها را منتقل می کندکه این خود از محاسن این دوربین محسوب می شود. از امتیازات دیگر آن می توان به راحتی کار اشاره کرد که علاوه بر این که نیازی به کابل کشی ندارد، دارای هزینه بسیار کمی هم می باشد.

امتیازات وعیوب دوربین مداربسته بیسیم

حال علاوه بر امتیازات گفته شده دوربین مدار بسته بی سیم دارای اشکالاتی هم می باشد که می توان به امنیت کم آن اشاره کرد، به این صورت که قابلیت حک را دارد و هنگامی که می خواهید از این نوع دوربین ها استفاده کنید، بهتر است که به تمام اصول امنیتی آن توجه کامل داشته باشید، هچنین برای نصب و تهیه دوربین های دیجیتال نیاز به هزینه بیش تری دارید.

کلام آخر

همانطور که می دانید دوربین های مدار بسته از انواع مختلفی تشکیل شده اند، که یک نمونه از آن ها با توجه به قابلیت هایی که دارد بدون کابل و سیم می باشد، که در این مقاله در رابطه با آن توضیح داده و مزایا و معایب دوربین بی سیم مدار بسته را شرح دادیم.

از توجه و همراهی شما عزیزان سپاسگزارم.

خدمات ما:

صدرا آی تی پیشگام در انجام ,آموزش , و ارائه راه حل های تخصصی سخت افزاری و نرم افزاری شماست

یا در شبکه های اجتماعی پیام خود را برایمان ارسال نمایید .

Post Your Comment Here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 2 =