روال خرید و نصب دوربین‌ مدار بسته چگونه است؟

مقدمه

امروزه دوربین‌های امنیتی مدار بسته می‌توانند تجهیزاتی ارزشمند برای یک خانه و یا فروشگاه و غیره به حساب بیایند. آنها به شما در امن نگه داشتن دارایی‌ها و عزیزانتان کمک می‌کند و خیالتان را از بابت هر اتفاق ناخوشایند و سرقت و یا تجاوز به حریم خصوصی، راحت می‌کند. در این مقاله قرار است توضیحاتی جامع در رابطه با نحوه خرید و نصب دوربین‌ مدار بسته بخوانید که به شما در این زمینه بسیار کمک می‌کند. در امر خرید دوربین مدار بسته به نکات زیادی باید توجه کرد که همگی آنها در این مقاله نام برده و توضیح داده شده‌اند.

دوربین‌های مدار بسته حفظ امنیت ملک شما را تضمین می‌کنند.

 

به طور کلی دوربین مدار بسته چه جور وسیله‌ای است؟

دوربین مدار بسته یک نوع تجهیزات امنیتی است که به شما این اجازه را می‌دهد تا هر کجا که باشید، حواستان به ملکتان باشد و خیالتان از امن بودن آنها راحت باشد. شما می‌توانید از طریق اینترنت به صورت زنده و یا ویدیوهای ضبط شده توسط دوربین، تصویر کاملی از آنچه رخ می‌دهد را بر روی تلفن هوشمند و یا کامپیوتر خود ببینید. دوربین‌های مدار بسته ویژگی‌های زیادی دارند که شامل موارد زیر می‌شود:

– به صورت بیسیم از طریق وای فای و یا با اتصال سیم ارتباط برقرار می‌کنند.

– از طریق سیم، باتری، و یا پریز برق نیروی خود را تامین می‌کنند.

– هم برای فضای داخلی و هم خارجی و هم هر دو طراحی شده‌اند.

-می‌توانند از طریق تلفن هوشمند به صورت زنده پخش داشته باشند و کنترل شوند.

– ویدیوهایی با کیفیت استاندارد و یا بالا ارائه می‌دهند.

– می‌توانند بر روی یک مورد زوم کنند.

– می‌توانند به صورت 24 ساعته کار کنند.

– دارای قابلیت دید در شب هستند.

– ممکن است دارای آژیر هشدار باشند.

– ممکن از است دارای لنزهایی باشند که بتوانند فواصل بسیار دور را نیز ببینند.

دوربین‌های مدار بسته دارای دو مدل باسیم و بیسیم هستند.

 

در خرید و نصب دوربین‌ مدار بسته به چه نکاتی توجه کنیم؟

برای خرید و نصب دوربین مدار بسته به طور کلی پنج گام وجود دارد که در ادامه به توضیح آنها می‌پردازیم.

-مشخص کنید برای کدام بخش‌های خانه و یا ملک مورد نظر به نصب دوربین‌ مدار بسته نیاز دارید.

مطمئن شود که تمام مکان‌هایی که ممکن است یک سارق از طریق آن وارد خانه شما شود را پوشش دهید. همچنین محیط‌های اصلی که ممکن است متجاوزی در آنها قدم بگذارد را نیز مشخص کنید. به علاوه مشخص کنید که به دوربین‌های داخلی نیاز دارید یا خارجی یا هر دو، و اینکه کجا باید قرار بگیرند. زمانی که دوربین مدار بسته را نصب می‌کنید، چه داخلی و چه خارجی، مطمئن شوید به اندازه‌ای در ارتفاع قرار دارد که شخص متجاوز نتواند آن را بگیرد و یا به نحوی آن را بپوشاند.

-منبع نیروی خود را مشخص کنید.

در هنگام خرید و نصب دوربین‌ مدار بسته مشخص کنید که دوربین‌های باسیم می‌خواهید یا بیسیم. دوربین‌های باسیم نیازی به منبع نیروی برق در نزدیکی خود ندارند، اما نیاز است که از طریق سیم کشی به یک دستگاه ضبط کننده مرکزی متصل شوند. در نتیجه نیاز به نصب حرفه‌ای دارند.

بیشتر دوربین‌های بیسیم به یک پریز برق در خارج یا داخل نیاز دارند. در صورتی که داخلی باشند نیاز است دیوار خارجی ملک شما دریل کاری شود تا مسیری به منبع برق ایجاد شود، اما باعث می‌شود کسی نتواند دوربین را از منبع برق جدا کند.

برخی از دوربین‌های بی‌سیم توسط یک باتری درونی که نیاز است بعد از مدتی از طریق پریز برق و یا نیروی خورشیدی شارژ شوند، روشن می‌مانند. مزیت اصلی دوربین‌های باسیم این است که می‌توانید به طور مداوم ویدیوها را برروی یک دستگاه ضبط کنید، و به همین دلیل نیازی نیست ماهانه بابت حجمی از فضای ابری جهت ذخیره پول بپردازید، همچنین کسی نمی‌تواند شما را هک کند.

برای نصب دوربین مدار بسته به نکات مختلفی باید توجه کنید.

 

-بودجه خود را مشخص کنید.

قیمت یک دوربین مدار بسته و سیستم کامل آن متفاوت است و بستگی به بزرگی ملک شما و مدل انتخابی دوربین دارد. اگر به چندین دوربین نیاز دارید، هزینه سیستم و هزینه حجم ویدیوهای ذخیره شده افزایش می‌یابد. البته اگر از دوربین‌های باسیم استفاده کنید مبلغ کمتری می‌پردازید و هزینه‌ای بابت ذخیره ویدیو در فضای ابری نمی‌پردازید.

-با دقت ویژگی‌های مورد نیاز در نصب دوربین‌ مدار بسته را انتخاب کنید.

ویژگی‌های یک دوربین مدار بسته از جمله مواردی است که در هنگام خرید و نصب دوربین‌ مدار بسته باید به آنها توجه کنید، که این ویژگی‌ها شامل ضبط حساس به حرکت، هشدار روی تلفن همراه، کیفیت مطلوب و خوب، و دید در شب می‌باشند. این موارد به حفظ امنیت ملک شما کمک می‌کنند.

سایر ویژگی‌ها شامل صدای دو طرفه، آژیر و نورافکن داخلی، و دیدی گسترده جهت در بر گرفتن فضای بیشتر با دوربین‌های کمتر می‌باشند. ویژگی‌های نرم‌افزاری پیشرفته‌ای که باید در نظر بگیرید شامل قابلیت دوربین‌هایی است که می‌توانند حیوانات و انسان را تشخیص دهند، و همچنین قابلیت تنظیم بر روی فعالیت‌های مشخص جهت جلوگیری از هشدار اشتباه، می‌باشد.

همچنین مشخص کنید دوربینی می‌خواهید که به صورت مداوم ضبط کند و یا تنها زمانی که اتفاقی و فعالیتی خاص رخ داد. ضبط مداوم شما را مطمئن می‌سازد که چیزی را از دست نداده‌اید ولی همچنین نیاز به فضای ذخیره و پهنای باند وای فای بسیاری دارد.

با استفاده از دوربین‌های بیسیم می‌توانید مشاهدات آن را در تلفن همراه خود ببینید.

 

-در نصب دوربین‌ مدار بسته حریم خصوصی خود را در نظر بگیرید.

دوربین‌های مدار بسته بیسیم مشاهدات خود را از طریق اینترنت ارسال می‌کنند و آن را بر روی یک سرور ابری ذخیره می‌کنند، که از نظر فنی به این معناست که دیگران هم ممکن است بتوانند آنها را مشاهده کنند. برای کاهش این احتمال، تنها از کمپانی‌ها و مراکزی دوربین بخرید که به آنها اعتماد دارید و از امنیت دوربین‌های آنها مطمئن هستید.

ویژگی‌های درونی مربوط به حریم خصوصی مانند جئوفنسینگ که دوربین‌ها را با توجه به موقعیت تلفن همراه هنگامی که شما خانه باشید خاموش کرده و موقع خروج روشن می‌کند، و یا حائل فیزیکی دوربین که جلوی لنزها را می‌گیرد را در نظر بگیرید.

به علاوه، در هنگام خرید و نصب دوربین‌ مدار بسته ، تنها دوربین‌های مدار بسته بیسیمی را تهیه کنید که از قابلیت تایید هویت دو مرحله‌ای پشتیبانی می‌کنند، که در واقع پس از تایپ کردن پسوردتان، پیام یا ایمیلی حاوی کدی خاص را برایتان ارسال می‌کند تا از هک شدن‌های احتمالی دوربین و سیستم امنیتی آن جلوگیری کند.  

مقالات مرتبط :

 

اینستاگرام شرکت مهندسی ره پویان شبکه صدر

Post Your Comment Here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =