نصب دوربین مدار بسته در منزل

دوربین مدار بسته

دوربین مدار بسته نسل جدیدی از دوربین­ها هستند که معمولا برای نظارت و کنترل بر اماکن داخلی و خارجی در انواع مختلف، براساس شرایط محیطی و نوع پوشش­دهی، مورد استفاده قرار خواهند گرفت. همانطور که مطلع هستید امروزه استفاده و نصب دوربین­های مدار بسته در محیط منزل و یا محل کار به منظور افزایش امنیت در برابر انواع ناهنجاری­های اجتماعی، بسیار رواج یافته است.

در این مقاله قصد داریم با تعریفی از دوربین­های مداربسته به بررسی انواع، نحوه نصب در منزل، کاربرد، اهمیت استفاده از آن و جنبه­های مختلف آن بپردازیم. در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

دوربین مدار بسته

دوربین مداربسته چه نوع دوربینی است؟

دوربین مداربسته با اختصار CCTV یک سیستم متشکل از دستگاه نمایشگر (مانیتور)، دوربین­های ویدیویی و شبکه­های داده­ای بی­سیم یا باسیم (تلوزیون مدار بسته) می­باشد که امکان انتقال تصاویر ویدیویی را از طریق دوربین­های ویدیویی به نمایشگر فراهم می­سازد. علاوه بر دوربین­ها و نمایشگرها در سیستم­های نظارت تصویری مداربسته، دستگاه­های دیگری مانند دیسک­های ذخیره­سازی، سرورها و رایانه­ها برای ذخیره و پردازش داده­های ویدیویی، قرار داده شده است.

لازم به ذکر است که سیستم­های نظارتی مداربسته، قابلیت تلفیق شدن با سیستم­های امنیتی و اطلاعاتی را هم شامل می­شوند. علاوه بر این، دوربین­های مداربسته که معمولا برای شناسایی مجرم و ثبت تخلفات ترافیکی استفاده می­شدند، امروزه برای افزایش امنیت در محیط­های منزل و مغازه نیز کاربرد دارند؛ این سیستم­های امنیتی در دو نوع فیلمبرداری یا دیجیتال در بازار یافت می­شوند.

دوربین مدار بسته

استفاده و نصب دوربین مدار بسته در منازل

دوربین مدار بسته یکی از بهترین اختراعات بشر، در صنعت فناوری و تکنولوژی بشمار می­آید. درواقع این دوربین­ها با زیاد شدن جرم و جنایت و عناصر ضد اجتماعی مانند دزدی، کمک بسزایی را به انسان در زمینه افزایش امنیت و حفاظت محیط رسانیده است. همانطور که مطلع هستید، نصب انواع دوربین­های نظارتی مداربسته، اغلب در دفاتر و مغازه­ها رایج بوده است؛ اما امروزه شاهد افزایش نصب این دوربین­های امنیتی و نظارتی در منازل هم هستیم.

لازم است به اطلاعتان برسانیم که تنظیم و نصب سیستم­های حفاظتی مداربسته به دست شما امکان پذیر است؛ اما امری وقت گیر بوده و به جهت تجربه ناکافی ممکن است که با یک حرکت اشتباه، پوشش ضعیف، فضای ذخیره­سازی بهینه نشده و کنترل ناکافی را ایجاد کنید؛ بنابراین بهتر است که نصب و راه­اندازی آن را به افراد متخصص و کاربلد این حوزه واگذار کنید.

نصب دوربین­های مداربسته در منزل، به شما کمک می­کند تا با خیال راحت در هنگام سفر و یا دور بودن از منزل، امنیت خانه خود را چه در داخل و چه در خارج تا حد زیادی بالا ببرید.

دوربین مداربسته سقفی و گنبدی شکل منازل

سه نکته کلیدی نصب دوربین­ مدار بسته در منازل

هنگام نصب دوربین مداربسته در فضای منزل، لازم است که به رعایت برخی نکات، توجه لازم را داشته باشید. سه نکته کلیدی به شرح ذیل می­باشد.

  1. پوشش:

تعیین محل نقاط آسیب­پذیر در منزل، یکی از نکات کلیدی نصب دوربین­های نظارتی و امنیتی مداربسته می­باشد. نقطه­ای که پوشش دهی بهینه­تری را شامل می­شود، بهترین مکان برای نصب دوربین می­باشد.

  1. نوع دوربین­های مداربسته:

امروزه بیشترین استفاده و کاربرد از دوربین­های مداربسته بی­سیم می­رود. این نوع دوربین­ها نیازی به سیم نداشته و به راحتی قابل کنترل می­باشند. درواقع دوربین­ها براساس نوع پوشش و کیفیت در انواع مختلف دیگری مانند دوربین باسیم، گنبدی، گلوله­ای و… در محیط مورد نظر استفاده خواهند شد.

  1. مکان:

انتخاب مکان مناسب در نصب دوربین­های مداربسته خانگی، همانند انتخاب محل پوشش­دهی مناسب امری مهم و ضروری بشمار می­آید. لازم است به این نکته توجه داشته باشید که انتخاب نوع دوربین مناسب برای مکان­های مختلف متفاوت است. نوع دوربینی که در خارج از منزل و محیط بیرونی به کار برده می­شود، با نوع دوربین داخلی متفاوت می­باشد.

 

جمع بندی و سخن آخر

امروزه نصب دوربین مداربسته برای حفظ امنیت و نظارت بیشتر در محیط­های مختلف اعم از شرکت­ها، مغازه­ها و منازل بسیار قوت گرفته است. دوربین­های نظارتی و امنیتی مداربسته، با فراهم کردن انتقال تصاویر ویدیویی، کمک بسزایی را در بالابردن امنیت محیط­های آسیب­پذیر، در برابر ناهنجاری­های اجتماعی مانند دزدی و دستبرد رسانیده است. این دوربین­ها بسته به مکان مورد نظر، به چند دسته تقسیم خواهد شد که رایج­ترین آن­ها دوربین­های مداربسته بی­سیم می­باشد. به طور کلی در استفاده و نصب سیستم نظارتی و امنیتی مداربسته مناسب فضای منزل، لازم است که به مکان مناسب، نوع دوربین مداربسته، انتخاب بهترین منطقه با پوشش­دهی بالا، توجه لازم را داشته باشید.

اینستاگرام ما را دنبال کنید

خدمات ما :

مقالات مرتبط :

Post Your Comment Here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =