عوامل تعیین‌کننده در قیمت نصب دوربین مداربسته

دوربین مداربسته به‌عنوان یکی از بهترین عوامل بازدارنده برای سارقین در نظر گرفته شده است که از نظر آماری به افراد کمک می‌کند تا احساس امنیت کنند و جان و مال خود را از هرگونه خطر محفوظ نگه دارند. در سال‌ها اخیر استفاده از دوربین‌ها مداربسته فقط محدود به شرکت‌ها بزرگ و افراد ثروتمند بود. امروزه پیشرفت در فناوری باعث شده است که قیمت نصب دوربین مداربسته مقرون‌به‌صرفه‌تر شود و همین مهم سبب شده هر روز صاحبان خانه‌های بیشتری از آن‌ها استفاده کند.

بنابراین خواه برای جلوگیری از خطر سارقان یا صرفاً برای نظارت بر محیط زندگی، دوربین‌های مداربسته ثابت کرده‌اند که یک اقدام امنیتی کارآمد محسوب می‌شوند و همه صاحبان خانه باید از آن استفاده کنند. اولین سؤالی که هنگام تصمیم‌گیری برای نصب سیستم دوربین مداربسته در خانه به ذهن افراد می‌رسد، هزینه خرید و نصب آن است. در این مقاله زیر به بررسی عوامل تأثیرگذار در هزینه نصب سیستم دوربین مداربسته پردازیم. با ما همراه باشید …

نصب دوربین مدار‌بسته

 

هزینه نصب دوربین مداربسته خانگی

اندازه‌گیری دقیق قیمت نصب دوربین مداربسته خانگی به دلیل تنوع گسترده گزینه‌ها موجود و همچنین سایر عوامل مانند اندازه و نوع سیستم و سایر مشخصات می‌تواند تا حدودی چالش‌برانگیز باشد. نصب و راه‌اندازی دوربین مداربسته خانگی هزینه‌های جانبی دیگری نیز دارد مانند نظارت، تعمیر و نگهداری و تعمیر. غیر از هزینه نصب دوربین مدار‌بسته، هزینه نظارت بر سیستم نیز وجود دارد؛ بنابراین برای محافظت بیشتر، توصیه می‌شود که خدمات نظارت دوربین مداربسته حرفه‌ای را انتخاب کنید. در سیستم‌ها نظارتی حرفه‌ای، قابلیت ارسال فیلم به ایستگاه نظارت وجود دارد و افراد متخصص در ایستگاه‌ها می‌توانند بروز هرگونه مسئله مشکوک را تشخیص داده و اقدامات لازم برای امنیت شما را انجام دهند.

حفظ کارایی دائمی سیستم امنیتی بسیار مهم می‌باشد؛ بنابراین کل سیستم باید به‌صورت سالانه مورد بررسی و سرویس‌دهی قرار بگیرد تا به کارکرد موثر آن آسیبی وارد نشود. خودتان نیز در طول سال نسبت به تمیزکردن دوربین‌ها از گرد و غبار توجه لازم را داشته باشید. در مواردی سیستم امنیتی دوربین مداربسته شما به دلایل مختلفی از جمله شرایط بد آب‌وهوایی، افزایش جریان برق، یا ساییدگی و پارگی در خطوط ممکن است از کار بیفتد. مسئله هرچه باشد، باید سریعاً به متخصصان و مهندسان مربوطه اطلاع دهید تا در اسرع وقت مشکل دوربین مداربسته شما را حل نمایند.

دوربین‌ها مدار‌بسته

 

عوامل موثر در هزینه نصب دوربین مدار‌بسته

همان‌طور که پیش‌تر بررسی شد، هزینه کل سیستم دوربین مداربسته خانگی به عوامل مختلفی از جمله اندازه و نوع سیستم و سایر ویژگی‌ها جانبی آن بستگی دارد. در ادامه این متن تک‌تک موارد را به طور کامل مرور خواهیم کرد.

اندازه سیستم

بدیهی است، هرچه سیستم وسیع‌تر باشد، هزینه آن نیز بیشتر است. برای راه‌اندازی یک سیستم بزرگ، تعداد بیشتری دوربین نیاز است؛ بنابراین هزینه کل سیستم افزایش پیدا می‌کند. برای اینکه مناسب‌ترین سیستم را انتخاب کنید، باید نگاهی به‌اندازه وسعت خانه یا محیط کاری خود بیندازید. اگر وسعت ملک شما زیاد باشد به دوربین‌ها بیشتری نیاز خواهید داشت و در نتیجه قیمت نصب دوربین مداربسته شما نیز بیشتر از یک ملک کوچک خواهد بود.

سیستم داخلی یا خارجی

از دیگر موارد تاثیر‌گذار در قیمت نصب دوربین مداربسته، مکانی است که برای نصب آن در نظر دارید. ممکن است این دوربین‌ها را برای اتاق‌ها خاصی از منزل که اشیا قیمتی نگهداری می‌شوند بخواهید یا برای قسمت ورودی محیط کار خود. با تعیین مکان موردنظرتان قیمت سخت‌افزار موردنیاز تعیین خواهد شد. برای مثال دوربین‌ها مداربسته ویژه‌ای وجود دارند که به طور خاص برای استفاده در فضای باز ساخته شده‌اند و در برابر آب و دما‌ها مختلف مقاوم هستند. به دلیل این ویژگی‌ها معمولاً کمی گران‌تر از دوربین‌های داخلی می‌باشند.

وضوح دوربین

دوربین‌ها مداربسته با رزولوشن‌ها مختلف از 720p تا 4K ارائه می‌شوند. هرچه وضوح تصویر بیشتر باشد، تصویر واضح‌تر خواهد بود. انتخاب رزولوشن دوربین به منطقه و کاربرد آن بستگی دارد. به طور مثال در بانک‌ها دوربین‌هایی با رزولوشن بالا نصب می‌شوند. این ویژگی باعث می‌شود در صورت بروز مشکل چهره افراد قابل‌شناسایی باشد. پرواضح است که قیمت دوربین‌ها با کیفیت بالا بیشتر می‌باشد.

وضوح دوربین‌ها مدار‌بسته

ویژگی‌ها اختصاصی دیگر

دوربین‌ها مداربسته با ویژگی‌ها خاصی مانند تشخیص حرکت، دید در شب و بزرگ‌نمایی نیز ارائه می‌شوند. کاملاً واضح است که این ویژگی‌ها باعث افزایش قیمت نصب دوربین مداربسته می‌شوند اما برای حفظ امنیت شما ارزشمند هستند. این ویژگی‌ها خاص سیستم را قادر می‌سازند تا در خطرناک‌ترین شرایط به بهترین نحو پاسخگو باشند. همین‌طور برای نظارت از راه دور نیز بسیار مناسب هستند.

دوربین مدار‌بسته نصب شده

 

بهترین مکان برای نصب دوربین‌ها مداربسته

قراردادن دوربین در بهترین مکان ممکن، کارایی سیستم دوربین مداربسته را در محافظت از محیط موردنظر شما افزایش می‌دهد. نصب دوربین در مکان و موقعیت اشتباه تفاوتی با عدم نصب دوربین مداربسته ندارد. به طور کلی دوربین‌ها در دو محیط اصلی نصب می‌شوند که عبارت‌اند از:

  • نصب دوربین مداربسته در فضای باز

متداول‌ترین نقطه ورود سارقین به خانه شما از درب ورودی است، به همین دلیل داشتن یک دوربین مداربسته در ورودی اصلی بسیار مهم است. علاوه بر درب ورودی، قسمت جلویی و حیاط پشتی نیز باید تحت نظارت باشند. در این صورت سارقان بالقوه جایی برای پنهان شدن نخواهند داشت و حرکت آن‌ها به‌راحتی در معرض دید دوربین قرار خواهد گرفت.

  • نصب دوربین مداربسته داخلی

اگر نیاز به مراقبت از بچه‌ها یا سالمندان باشد، بهتر است دوربین‌هایی در اتاق‌خواب آن‌ها یا اتاق اصلی منزل نصب شود. همین‌طور استفاده از دوربین‌ها داخلی در اتاق‌هایی با اشیا قیمتی نیز مناسب می‌باشد. در محیط‌ها کاری و اداره‌ها نیز قرار دادن دوربین در قسمت‌ها ورودی و سالن‌ها ضروری است.

برای خانه‌هایی که دارای گاراژ متصل هستند، قراردادن یک دوربین داخلی در داخل آن می‌تواند به نظارت بر هرگونه فعالیت مشکوک مانند سرقت وسایل نقلیه و تجهیزات و همچنین جلوگیری از ورود افراد متجاوز به خانه از طریق درب گاراژ کمک کند.

نوعی دوربین مداربسته داخلی

 

جمع‌بندی

قیمت نصب دوربین مدار‌بسته به عوامل گوناگونی مانند اندازه، وضوح، محل نصب و برخی ویژگی‌ها خاص آن بستگی دارد. ابتدا باید در خصوص محیط نصب تصمیم‌گیری کنید که بر اساس نیاز شما می‌تواند داخلی یا خارجی باشد. امیدواریم مطالب فوق شما را درخصوص نصب و قیمت دوربین‌ها مداربسته راهنمایی کرده باشند.

 

خدمات ما :

مقالات مرتبط :

 

اینستاگرام شرکت مهندسی ره پویان شبکه صدر

Post Your Comment Here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه − 2 =