انفورماتیک

انفورماتیک

انفورماتیک از مبانی علم اطلاعات و از طریق داده ها،  برای حل مسائل استفاده می کند. این موضوع شامل عمل پردازش اطلاعات و مهندسی سیستم های اطلاعاتی است. این زمینه تعامل بین انسان و اطلاعات را در کنار ساخت رابط ها ، سازمان ها ، فناوری ها و سیستم ها در نظر می گیرد.

به این ترتیب ، این علم شامل بسیاری از رشته های دانشگاهی  از جمله علوم رایانه ، سیستم های اطلاعاتی ، فناوری اطلاعات و آمار می باشد. از زمان ظهور رایانه ها ، افراد و سازمان ها به طور فزاینده ای اطلاعات را به صورت دیجیتالی پردازش می كنند. این امر منجر به مطالعه آن با جنبه های محاسباتی ، ریاضی ، بیولوژیکی ، شناختی و اجتماعی در فناوریهای اطلاعات شده است.

 انفورماتیک

اصطلاح فرانسوی informatique در سال 1962 توسط فیلیپ دریفوس همراه با ترجمه های مختلف به زبان انگلیسی به  انفورماتیک شناخته شد. والتر F. Bauer و همکارانش بنیانگذار انفورماتیک و شرکت اطلاعاتی ایتالیایی، اسپانیایی بودند که به کاربرد رایانه برای ذخیره و پردازش اطلاعات می پرداختند.

انفورماتیک چیست ؟

در پاسخ به سوال انفورماتیک چیست؟ می توان گفت که انفورماتیک به عنوان ترکیبی از اطلاعات و اتوماتیک،  برای توصیف آن و تعامل اطلاعات ابداع شد. یکی از اولین استفاده های آن در دهه 1950 با شروع استفاده از رایانه در مراقبت های بهداشتی بود. پزشکان علاقه مند به این زمینه به زودی دریافتند که هیچ برنامه رسمی آموزشی وجود ندارد و تا اواخر دهه 1960 هیچ کدام عملی نشد.

مطابق گفته ایمهوف و همكاران وی، انفورماتیک بهداشت و درمان نه تنها کاربرد فناوری رایانه در بروز مسائل در مراقبت های بهداشتی است ، بلكه تمام جنبه های تولید ، دستیابی ، ارتباطات ، ذخیره سازی ، بازیابی ، مدیریت ، تجزیه و تحلیل ، كشف و تركیب اطلاعات را در بر می گیرد. آنها اظهار داشتند كه هدف اصلی انفورماتیک سلامت می تواند به ارائه راه حل برای مسائل مربوط به داده ها ، اطلاعات و پردازش دانش باشد و برای مطالعه اصول کلی پردازش اطلاعات و دانش داده ها در پزشکی و مراقبت های بهداشتی موثر باشد.

 انفورماتیک چیست

تعاریف جدید انفورماتیک

این علم انضباطی از علوم است که به بررسی ساختار و خصوصیات اطلاعات علمی و همچنین روال عادی فعالیت اطلاعات علمی ، نظریه ، تاریخ ، روش و سازمان آن می پردازد. استفاده از انفورماتیک باعث شده است که تعریف آن کمی اصلاح شود. محدودیت در اطلاعات علمی ، مانند انفورماتیک کسب و کار یا حقوقی حذف می شود. همچنین از آنجا که بیشتر اطلاعات اکنون به صورت دیجیتالی ذخیره می شوند ، محاسبات اکنون برای انفورماتیک مهم است. از طرفی بازنمایی ، پردازش و ارتباط اطلاعات به عنوان موضوع تحقیق اضافه می شود ، زیرا آنها به عنوان هر علم اطلاعاتی شناخته شده اند.

گرفتن اطلاعات به عنوان محور اصلی مطالعه ، انفورماتیک را از علم کامپیوتر متمایز می کند که شامل مطالعه مکانیسم های بیولوژیکی و اجتماعی پردازش اطلاعات است ، در حالی که علوم رایانه بر محاسبات دیجیتال متمرکز است. به عنوان مثال ، در مطالعه بازنمایی و ارتباطات ، این شاخه از علم نسبت به بستر انتقال اطلاعات بی تفاوت است که  شامل مطالعه ارتباطات با استفاده از ژست ، گفتار و زبان و همچنین ارتباطات دیجیتال و شبکه می شود.

جهت هرگونه مشاوره تخصصی در تمام زمینه های نرم افزاری و سخت افزاری با تلفن های موجود در سایت صدرا آی تی تماس بگیرید

خدمات ما:

صدرا آی تی پیشگام در انجام ,آموزش , و ارائه راه حل های تخصصی سخت افزاری و نرم افزاری شماست

یا در شبکه های اجتماعی پیام خود را برایمان ارسال نمایید .

Post Your Comment Here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 2 =