وی پی اس رایگان به همراه معرفی ویژگی های آن

وی پی اس رایگان

وقتی می­خواهید یک کسب و کار موفق ایجاد کنید، مهم است که هر وجهی در بالاترین سطح ممکن عمل کند و این شامل وب سرورها نیز می­شود. یک سرور کند می­تواند مشتریان را خاموش کند و در پایان می­تواند منجر به از دست دادن درآمد شود. به همین دلیل است که بسیاری از مشاغل برای استفاده میزبانی خود از سرورهای خصوصی مجازی (VPS) استفاده می­کنند. وی پی اس رایگان یا سرور خصوصی مجازی، یک سیستم عامل مجازی است که در یک سرور اصلی قرار دارد و از فناوری مجازی سازی برای تهیه منابع اختصاصی (خصوصی) به سایر سرورها استفاده می­کند. محیط میزبانی VPS تقلیدی و اختصاصی در یک میزبان (رایانه یا دستگاه دیگری که از طریق شبکه به رایانه­ها یا دستگاه­های دیگر متصل است)، سرور (به نام “سرور مادر”) یا خوشه سرورها ایجاد می­شود.

آشنایی با وی پی اس رایگان

VPS با پردازش­ها و عملکردهای مشابه، بسیاری از ویژگی­های سرور فیزیکی را کپی می­کند. اگرچه مانند یک سرور فیزیکی عمل می­کند، اما در واقع این یک قطعه نرم افزار است که از سخت افزار اختصاصی تقلید می­کند.

ویژگی­های میزبانی VPS

VPS طبق تعریف نوعی میزبانی است که در آن چندین شرکت از موارد جداگانه در همان میزبان یا سرور اصلی استفاده می­کنند. این متداول­ترین نوع میزبانی VPS به شما امکان می­دهد:

 • از هر کجا به محیط­های وی پی اس رایگان خود دسترسی پیدا کنید.
 • برای هر نمونه پهنای باند و فضای ذخیره سازی اختصاص داده­اید تا عملکرد شما تحت تأثیر سایر شرکت­های موجود در سرور قرار نگیرد، زیرا ممکن است در میزبانی مشترک باشد.
 • پهنای باند و فضای ذخیره سازی بیش­تری نسبت به یک شرکت میزبانی دریافت کنید که تعداد مواردی را که می­توانند در هر سرور اصلی ایجاد کنند، محدود است.

ویژگی­های میزبانی VPS

ویژگی­های وی پی اس رایگان

 • نرم افزار وی پی اس رایگان به مدیر وب اجازه می­دهد تا به ریشه سرور میزبان دسترسی پیدا کند و علاوه بر این، این سرورها ویژگی­های بیش­تری را در مقایسه با سرورهای معمولی اضافه می­کنند. هر VPS از VPS­های دیگر که از همان وب سرور فیزیکی استفاده می­کنند جدا شده است. منابع اصلی استفاده شده توسط هر VPS به راحتی توسط میزبان وب قابل کنترل هستند.
 • مدیران وب در انتخاب هر نوع سیستم عاملی که بخواهند آزاد هستند. برای آن­ها مهم است که برنامه­های وب مناسب را با توجه به وب سایت خود انتخاب کنند. میزبان وی پی اس رایگان حداکثر آزادی را برای استفاده از کل سرور برای مدیران وب فراهم می­کند. به این ترتیب، آن­ها از یک وب سرور اختصاصی پرهزینه آزاد می­شوند. VPS در مقایسه با سرورهای معمولی بسیار موثرتر است و همه آن­ها قادر به ارائه خدمات به همان روشی هستند، که سرورهای اختصاصی انجام می­دهند.

وی پی اس رایگان برای چه استفاده می­شود؟

 • ذخیره پرونده­های شرکت و مشتری به روشی که در هر کجای دنیا قابل دسترسی باشد.
 • میزبان وب سرورها
 • ایمیل میزبانی
 • پایگاه داده­ها
 • میزبانی cPanel یا Plesk
 • ساخت و ارائه خدمات برای مشتریان
 • تحویل ایستگاه­های کاری مجازی به کارمندان از راه دور

 VPS برای چه استفاده می­شود؟

در بیش­تر موارد، می توانید از VPS برای هر مکانی که از یک سرور اختصاصی مصرف می­شود، استفاده کنید. با این حال، به خاطر داشته باشید که فضای ذخیره سازی و پهنای باند کمتری دریافت خواهید کرد. اگر به کل سرور اختصاصی نیاز نداری ، وی پی اس رایگان گزینه مقرون به صرفه­تری است، زیرا شما فقط هزینه مورد نیاز خود را پرداخت خواهید کرد.

مزایا وی پی اس رایگان

با  وی پی اس رایگان اطمینان حاصل خواهید کرد، که شرکت شما از سایر کاربران مستقل می­باشد. این مهم است، زیرا وب سایت­هایی که برنامه مشترک دارند، می­توانند تحت تأثیر یکدیگر قرار بگیرند و این می­تواند باعث مشکلات عملکردی شود. به عنوان مثال، اگر وب سایتی که همان سرور کسب و کار شما را به اشتراک می­گذارد میزان بالایی از ترافیک را دریافت می­کند، می­تواند باعث کندی تمام سایت­های موجود در سرور شود. با استفاده از VPS، هرگز عملکرد وب سایت شما توسط سایت­های دیگر تعیین نخواهد شد.

 • کنترل بیش­تر

مسئله مشترکی که در صورت عدم استفاده از وی پی اس رایگان می­تواند رخ دهد عدم دسترسی به محیط ریشه است. بدون دسترسی روت، باید به بسته­های نرم افزاری اعتماد کنید که ارائه دهنده میزبان از آن­ها پشتیبانی می­کند. نرم افزار پشتیبانی نشده می­تواند نگرانی­های امنیتی را برای ارائه دهندگان میزبانی ایجاد کند و در یک سرور مشترک، نرم افزاری که در دسترس است، توسط میزبان دیکته می­شود. اگر کسب و کار شما به دنبال استفاده از نرم افزارهای خاص صنعت است که توسط میزبان پشتیبانی نمی­شود ، این امر می­تواند مشکلاتی را ایجاد کند و ممکن است از استفاده کامل از نرم افزار جلوگیری کند. با استفاده از VPS، تجارت شما قادر خواهد بود، هرگونه تغییر نرم افزاری لازم را در سرور آزادانه اجرا کند.

مزایا وی پی اس

 • مقیاس پذیری

اگر صاحب مشاغل کوچکی هستید و برنامه­ای برای گسترش ندارید، ممکن است بتوانید میزان بازدید وب سایت خود را پیش بینی کنید. با این حال، اگر به دنبال رونق کسب و کار خود هستید، این احتمال وجود دارد که با گسترش پایگاه مشتری، میزان ترافیک افزایش یابد و برای سازگاری این امر به یک سرور نیاز دارید. برخلاف سرور اشتراکی، که از نظر مقیاس پذیری می­تواند محدود کننده باشد، وی پی اس رایگان مقیاس بندی عملیات را بدون تداخل در عملکرد سرور آسان می­کند. در واقع، مقیاس بندی می­تواند به سادگی به روزرسانی برنامه میزبانی شما باشد و این معمولا به توقف کار نیاز ندارد، بنابراین سایت شما بدون وقفه به کار خود ادامه می­دهد.

فواید استفاده از وی پی اس رایگان

 • اختصاص IP ثابت برای کاربران که منجر به عدم شناسایی کاربر می­شود.
 • سرعت اتصال بالاتر
 • امکان اختصاصی و سفارشی کردن سرویس
 • دسترسی به تمامی وب سایت ها بدون فیلترینگ
 • امنیت بالا

فواید استفاده از VPS

جمع بندی

با پیشرفت مستمر فناوری­های اینترنتی و مشاغل بیش­تر با استفاده از قدرت اینترنت برای افزایش میزان مواجهه خود، استفاده از یک سرور خصوصی مجازی ایجاد می­شود. در حالی که برنامه­های میزبانی دیگری مانند یک برنامه اشتراکی در دسترس است، اما در صورت افزایش بازدید، این برنامه­ها می­توانند بر عملکرد وب سایت تأثیر منفی بگذارند. VPS با گسترش کار خود امکان انعطاف پذیری بیش­تر و مقیاس پذیری آسان­تری را فراهم می­کند. علاوه بر این، هزینه کم استفاده از VPS این گزینه را تقریبا برای هر سازمانی مقرون به صرفه می­کند. اگر برای تجارت خود به سرویس میزبانی نیاز دارید، می­خواهید یک سرور خصوصی مجازی در نظر بگیرید، وی پی اس رایگان کمک زیادی خواهد کرد.

 

محصولات ما :

مقالات مرتبط :

اینستاگرام شرکت مهندسی ره پویان شبکه صدر

Post Your Comment Here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 5 =