ویژگی های یک برنامه نویس حرفه ای

یک برنامه نویس حرفه ای دارای چه ویژگی هایی می باشد؟

می توان گفت که یکی از اصلی ترین دغدغه های مدیران شرکت های کوچک و بزرگ یافتن کارمندانی با استعداد زیاد و سخت کوشی فراوان می باشد از این رو در ویژگی های مهم یک برنامه نویس حرفه ای را برای شما بیان خواهیم کرد. این ویژگی ها عبارتند از:

دارا بودن مهارت های فنی با اثر

ابتدای امر مدیران شرکت ها باید در نظر داشته باشند که اگر قصد دارند یک برنامه نویس کاربلد و حرفه ای را به استخدام شرکت خود در آورند لازم است تا پیش از استخدام افراد به سابقه کاری فرد داوطلب در حوزه برنامه نویسی توجه ویژه داشته باشند.

برنامه نویس حرفه ای
برنامه نویس حرفه ای همواره در تلاش است تا بهترین کار را برای مشتریان خود طراحی و ارائه دهد.

دارا بودن میل به یادگیری

همان طور که می دانید علم و فناوری همه روزه و همه ساله در حال پیشرفت و به روز شدن می باشد در پی این اتفاق بسیاری از روش ها و متدهای قدیمی نیز درحال منسوخ شدن می باشند از این رو لازم است یک برنامه نویس کاربلد و حرفه ای همواره اشتیاق به یادگیری و به روز شدن داشته باشد تا بتواند با جدیدترین روش ها بهترین کار را ارائه دهد.

داشتن مهارت رفع ایراد

برنامه نویسی تنها با نوشتن انواع کدهای مربوطه انجام می پذیرد از این رو یک فرد برنامه نویس خوب باید بتواند در صورت بروز هر گونه مشکلی فوراً آن ایراد را پیدا کرده و برای رفع آن اقدام نماید. پس با توجه به مطالب مذکور برنامه نویس باید در هنگام وارد نمودن هر کد توجه بسیار زیادی داشته باشد.

برنامه نویس حرفه ای
برنامه نویس حرفه ای و کاربلد ارتباط صمیمی و خوبی با مشتریان و رئیس خود دارد و همچنین انتقادهای وارده بر کار خود را می پذیرد.

مناسب بودن روحیه ی برنامه نویس با محیط کار خود

باید توجه داشت که برنامه نویسان نیز مانند سایر افراد دارای روحیات متفاوتی هستند برخی از آنان تمایل دارند در محیط های ساکت کار کنند و برخی نیز تمایل دارند در محیط های شلوغ به کار خود رسیدگی کنند. بهتر است تا در زمان استخدام برنامه نویس حرفه ای ابتدا برای او شرایط محیط کار را بیان نمایید.

دارای نظم و حفظ آرامش

اصولاً کار برنامه نویسی شغلی پر استرس است به عنوان مثال امکان دارد در روزهای پایانی منتهی به تحویل پروژه قسمت هایی از سایت و یا برنامه تولید شده غیر فعال شده باشد در این زمان برنامه نویس کاربلد خون سردی و آرامش خود را حفظ کرده و در صدد حل مشکل بر می آید.

برنامه نویس حرفه ای
برنامه نویس حرفه ای باید دقت، ظرافت و توجه خاصی در کارهای خود به خرج دهد و از هیچ نکته هر چند کوچکی غافل نماند.

داشتن مهارت های ارتباطی

افراد زیادی تصور می کنند که برنامه نویس تنها پشت سیستم می نشیند و تنها با کامپیوتر و رئیس خود در ارتباط است اما این تصور کاملاً اشتباه می باشد زیرا یک برنامه نویس خوب و با تجربه باید روابط عمومی و مهارت های ارتباطی مناسب داشته باشد تا بتواند با مشتریان خود نیز ارتباط برقرار کند. این ایجاد ارتباط بین مشتری و برنامه نویس سبب رفع بهتر خطاها و باگ های موجود در پروژه خواهد شد.

نداشتن خصیصه ای مخرب تحت عنوان تنبلی

همان طور که می دانید افراد تنبل هیچ کارایی مفیدی نداشته و تنها نظرات منفی مشتریان را به خود و کار خویش جلب می نماید از این رو برنامه نویس حرفه ای باید از هر میزان تنبلی مبرا باشد.

دارای دید تجاری باشد

افرادی که تحت عنوان برنامه نویس با تجربه و حرفه ای به کار خود ادامه می دهند حتماً می بایست دید تجاری داشته باشند و تنها خود را به کد نویسی محدود نکنند. به عنوان مثال باید طرح ها و ایده های جدیدی برای کسب درآمد به مشتریان و حتی رئیس خود ارائه دهند.

کارهای وی دارای برنامه دقیق باشد

برنامه ریزی دقیق برای یک نویسنده امری حیاتی تلقی شده و از حرفه او امری جدایی ناپذیر است؛ زیرا نباید در زمان تحویل پروژه کارش ناتمام باشد.

 

خدمات مرتبط :

مطالب مرتبط:

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

Post Your Comment Here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × سه =