آیا قبل از نصب دوربین های مداربسته باید محل نصب کارشناسی شود؟

نصب دوربین مداربسته

بازار امروز دوربین‌های مداربسته مناسبی را ارائه می‌دهد که افراد مختلفی که فاقد تخصص ویژه‌ای هم در این زمینه هستند، بتوانند نصب دوربین های مداربسته را انجام دهند، اما آیا قبل از نصب دوربین باید محل نصب کارشناسی شود؟! این همان پرسشی است که در ادامه قصد داریم  برای آن پاسخ مناسبی پیدا کنیم، پس با ما همراه باشید.

اولویت‌بندی در محل‌های نصب دوربین های مداربسته

اولویت‌های نصب دوربین های مداربسته برای هر فردی متفاوت است، بنابراین قانون واحدی برای نصب دوربین امنیتی در مکان‌های مختلف وجود ندارد. باید تمام موارد و شرایط بررسی شود و بر اساس آسیب‌پذیری‌های مختلف محل، موارد ضروری تشخیص داده شود.

مکان‌های مختلفی که از آن‌ها به‌عنوان فضاهای مناسب برای نصب دوربین مداربسته یاد می‌شود شامل فضاهای بیرونی و داخلی محل موردنظر است. فضاهای بیرونی می‌تواند درب ورودی، درب‌های پشتی و کناری ساختمان، ورودی پارکینگ و انباری و حیاط و فضاهای داخلی، اتاق‌ها، راه‌پله یا راهروها باشد.

درب جلو یا محل ورودی ساختمان

ممکن است تصور کنید که متجاوزان و سارقین همیشه به از ورودی‌های کناری که کمتر در معرض دید است برای ورود به ساختمان استفاده می‌کنند، اما آمارها نشان می‌دهد که 34٪ از سارقین از درب ورودی اصلی وارد ساختمان شده‌اند. نصب دوربین امنیتی در ورودی اصلی، کنترل‌کننده همه افرادی که به ساختمان شما وارد و یا از آن خارج می‌شوند، خواهد بود.

نصب دوربین مداربسته در کنار درب ورودی اصلی ساختمان

 

علاوه بر دوربین مداربسته آیفون‌های تصویری نیز گزینه بسیار خوبی برای کنترل درب ورودی هستند. بسیاری از این نوع آیفون‌ها به‌صورت خودکار تصاویر تمامی افرادی که زنگ ورودی ساختمان را می فشارند، ضبط می‌کنند و می‌توانید از آن‌ها هم به‌عنوان در کنار دوربین مداربسته استفاده کنید.

درب‌های عقب و کناری ساختمان

درب‌هایی که خارج از دید هستند به افراد اجازه می‌دهند بدون شناسایی، چه آن‌ها که دعوت شده باشند و چه نه وارد ساختمان شوند.

نصب دوربین امنیتی مقابل درب ساختمان

 

برای اطلاع از همه ورود و خروج‌ها، بهتر است نصب دوربین امنیتی در کنار درب‌های ثانویه ساختمان انجام شود، به‌خصوص اگر می‌دانید که یکی از آن‌ها حتی بیشتر از درب ورودی اصلی استفاده می‌شود مثل درب زیرزمین که محل بالقوه امنی برای متجاوزین و دزدها محسوب می‌شود. انتخاب محل قرارگیری درست دوربین در این اماکن، قدرت نظارت کاملی را به شما می‌دهد.

نصب دوربین های مدار بسته در ورودی پارکینگ‌ها و انباری

نصب دوربین های مداربسته در ورودی پارکینگ و انباری ساختمان از دوچرخه‌ها، ابزارآلات، لوازم داخل انباری‌ها، اتومبیل‌ها و … مراقبت می‌کند.

نصب دوربین‌ مخفی در پارکینگ

 

اگر پارکینگ ساختمان با شما فاصله داشته باشد و به ساختمان اصلی متصل نباشد، دوربین مداربسته به شما کمک می‌کند که نوعی نزدیکی فیزیکی با این قسمت از ساختمان احساس کنید. اگر هم پارکینگ به ساختمان اصلی متصل باشد که یک ورودی احتمالی دیگر به ساختمان نظارت خواهد شد.

نظارت بر حیاط ساختمان با نصب دوربین های مداربسته

زیر نظر گرفتن حیاط ساختمان با نصب دوربین های مداربسته به شما کمک می‌کند تا هر که را از ساختمان شما خارج شد و یا ورود پیدا کرد نظارت کنید. همچنین با استفاده از این دوربین قادر خواهید بود که فعالیت‌های کودکان که مشغول بازی هستند و حیوانات خانگی را بررسی کنید.

مناطق مشترک ساختمان

نصب دوربین در مکان‌های مشترک در منازل مسکونی، مثل آشپزخانه یا اتاق نشیمن راهی مناسب برای کنترل بچه‌ها است که آیا آن‌ها همان کاری را انجام می‌دهند که قرار بوده است، انجام دهند؟!

ایمن‌سازی ساختمان با نصب دوربین مداربسته در مکان‌هایی کارشناسی شده

 

آیا پرستار کودک به‌ درستی از او مراقب می‌کند؟! و نیز می‌توان عملکرد افراد مختلف مثل نظافتچی و تعمیرکار و… را زیر نظر گرفت. اولویت‌بندی در این مکان‌ها نیز حرف اول را می‌زند مثلا هر اتاقی که پنجره‌های بزرگ نزدیک به همکف داشته باشد، باید در اولویت اول قرار بگیرند چراکه علاوه بر مواردی که گفته شد، ایمن‌سازی آن‌ها با نصب دوربین امنیتی کامل می‌شود.

راه‌پله‌های اصلی و راهروها

نصب دوربین‌های امنیتی در معابر اصلی ساختمان همچون راه‌پله‌ها کاملا ضروری است چرا که حرکت هر شخصی را به شما نشان می‌دهد. اگر شخصی از دستشویی، اتاق‌خواب یا یک منطقه بدون نظارت دیگر به ساختمان نفوذ کند، این دوربین‌ها تصاویر او را شکار کرده و در اختیار شما قرار می‌دهد.

نصب دوربین امنیتی در این اماکن ممنوع!

مکان‌هایی که حریم خصوصی همسایه شما را نقض می‌کنند، یکی از اماکنی است که نصب دوربین های مداربسته در آنجا ممنوع است؛ بنابراین عاقلانه است که قوانین محل کار یا زندگی خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که پس از نصب، نیازی به برداشتن دوربین پیدا نمی‌کنید.

Places forbidden to install hidden cameras

 

به‌طورکلی، مالکان معمولا مجاز به داشتن دوربین‌های امنیتی در فضاهای بازی هستند که منطقه وسیعی را پوشش دهد. از نظر قانونی، اگر دوربین شما مناطقی را که حریم خصوصی همسایگان هستند در تیررس شما قرار دهد، نقض قانون محسوب می‌شود. به‌خاطر داشته باشید که این قوانین فقط برای نظارت تصویری است و ضبط صدا بدون اطلاع و رضایت در بیشتر مواقع غیرقانونی است.

سخن پایانی

با وجود همه نکاتی که شرح داده شد، برخی شرایط وجود دارد که شما شخصا نمی‌توانید دوربین‌های خود را در مکان‌های درستی نصب کنید. بسیاری از دوربین‌های مداربسته برای این‌که به شما اطمینان کافی را بدهند، به نصب حرفه‌ای نیاز دارند. یک تکنسین آموزش‌دیده به‌راحتی می‌تواند با کارشناسی دقیقه محل‌هایی که بهتر است نصب دوربین های مداربسته انجام شود، به شما حس امنیت بیشتری می‌دهد که هر چیزی در جای واقعی خود قرار گرفته است و کار برای شما به‌ مراتب راحت‌تر خواهد شد.

این‌که شما اصرار داشته باشید که دوربین مداربسته را خودتان نصب کنید، نیازمند تحقیق و بررسی کامل است. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم کار راه‌اندازی دوربین‌های امنیتی خود را به کارشناسان متخصص بسپارید و خودتان نظاره‌گر جریان کار باشید. کارشناسان نصب، مکان‌های مختلف ورودی و خروجی، راه‌پله‌ها، ورودی پارکینگ و انباری‌ها و … را بررسی کرده و بهترین محل‌ها برای نصب را مشخص می‌کنند و به شما پیشنهاد می‌دهند تا بتوانید مناسب‌ترین سیستم نصب دوربین امنیتی را در ساختمان خود داشته باشید.

خدمات ما :

مقالات مرتبط :

اینستاگرام شرکت مهندسی ره پویان شبکه صدر

2 Comments

کاکتوس

شما کانال تلگرام هم دارین؟
❤️❤️❤️

Reply

    Admin

    سلام دوست عزیز
    کانال تلگرام نه ولی میتونید از پیج اینستاگرامی ما دیدن کنید و باما در تعامل باشید
    https://www.instagram.com/sadrit.ir

    Reply

Post Your Comment Here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − هفت =