هزینه کانفیگ سرور و مدیریت سرورها ی مجازی

هزینه کانفیگ سرور

هزینه کانفیگ سرور و مدیریت سرورهای مجازی

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، اینترنت نیز بسیار رواج پیدا کرده است و به‌تبع هزینه کانفیگ سرور نیز افزایش یافته است. نیاز به اینترنت در همه‌ی جنبه‌ها وجود دارد به‌طوری که تمام بخش‌های زندگی مرتبط با اینترنت است حتی برای انجام کوچک‌ترین کارها نیز نیاز به اینترنت است برای جستجو کردن مطالب موردنظر، دانلود کردن موزیک دانلود کردن فیلم و خیلی از کارهای دیگر نیاز به اینترنت داریم. حالا باید ببینیم چطور به اینترنت متصل می شویم؟ سرورها عامل اتصال فرد به اینترنت هستند یعنی وقتی‌که می‌خواهیم وارد اینترنت شویم ابتدا سرورها وارد عمل می شوند و سپس عمل متصل شدن انجام می شود.

هزینه کانفیگ سرور
کلید ورود به هر بیزینس موفق مدیریت سایت و سرور است.

با گسترش روزافزون استفاده از اینترنت اهمیت کانفیگ سرور نیز و مدیریت درست آن بیشتر شده هرچه کانفیگ قوی‌تر و بهتر انجام بشود بازدهی سرور شما افزایش خواهد یافت در حقیقت شما با کمترین هزینه می توانید بیش‌ترین بازدهی را از سرور خود به دست آورید. اهمیت کانفیگ سرور در اینجا مشخص می‌شود که در صورت کانفیگ درست دیگر نیازی نیست که با هزینه‌های زیاد سخت افزاری سرور خود را بهبود ببخشید. در این صورت هزینه کانفیگ سرور نیز به شدت کاهش می یابد.

هیچ هاستینگی وجود ندارد که امنیتی پیش‌فرض ایجاد کند هر نوع سرور و هر نوع سایتی نیاز به کانفیگ شدن دارد و همین طور هیچ کانفیگ ثابتی وجود ندارد که برای همه سرورها مناسب باشد هر سروری کانفیگ جداگانه‌ای دارد.

مدیریت و کانفیگ سرورهایی که بر پایه لینوکس BSD و همچنین سرورهایی که بر پایه ویندوز مایکروسافت هستند کاری بسیار تخصصی است که مستلزم دانشی در این زمینه است.

جدا از هر هزینه‌ای که برای بالا بردن سطح سرورها استفاده می کنید و هم‌چنین هزینه‌هایی که برای اجاره سور می پردازید، نباید از کانفیگ سرور غافل شوید زیرا این امر بازدهی سرور شما را به شدت افزایش می دهد. برای داشتن بیزینسی موفق در بستر فضای مجازی حتماً اقدام به کانفیگ سرور کنید. البته هزینه کانفیگ سرور برای هر سایت و سروری متفاوت است که هر کدام از آن‌ها باعث افزایش سرعت و سرویس‌دهی بهتر می ‌شوند.

بررسی انواع کانفیگ ها

همان‌طور که پیش تر گفته شد کانفیگ سایت و سرور اگر به درستی انجام شود سبب ارتقای سایت و افزایش بازدهی و سرور شما می شود و از طرفی باعث رشد کسب و کارهای اینترنتی می‌شود. کانفینگ ها به دو دسته تقسبم بندی می‌شوند که هریک از آن‌ها را توضیح می دهیم .

– کانفیگ سرور‌هایی که مختص شخص و یا شرکت هستند

– کانفیگ سرورهایی که به صورت هاستینگ اشتراکی هستند

کانفیگ  سرورهای شخصی یا شرکتی

هزینه کانفیگ سرور
در هاستینگ اشتراکی چندین وب بر روی یک سرور مشترک مستقر می شوند.

این نکته را بدانید حتی بهترین و پرکاربردترین کنترل پنل ها تمامی سرورها و برنامه‌هایی که مورد نیاز است را به صورت پیش فرض بر روی سرور شما نصب می کنند یعنی کافی است که سرور خودتان را معرفی کنید و آنگاه می توانید قوی‌ترین کنترل پنل را برای سرور خود انتخاب کنید. این نکته را هم بدانید هزینه کانفیگ سرور با توجه به کاربرد آن متفاوت است یعنی اگر برای شرکت و یا مصارف شخصی اقدام به کانفیگ کرده باشید باید به مراتب هزینه بیشتری پرداخت کنید.

کانفیگ سرورهای اشتراکی

سرورهای شخصی به علت تعداد بازدید کمی که دارند به راحتی کانفیگ می شوند و هم چنین زودتر به نتیجه دلخواه می رسند اما تنظیم و هماهنگی هم‌زمان چند سرور بسیار دشوار است و فقط یک متخصص از عهده‌ی این کاربر می آید. کانفیگ بر روی سرورهایی که نیاز به هاستینگ مشترک دارند، به مراتب دشوارتر از کانفیگ دیگر سرورها است به همین خاطر نیاز به دقت زیادی دارد. در صورتی که اطلاعات مهمی بر روی سایت دارید و یا حتی سایتی دارید که بازدید زیادی دارد و می خواهید اطلاعات این سایت را بر روی سرور نگهداری کنید بهتر است کانفیگ تخصصی داشته باشید.

هزینه کانفیگ سرور
سپردن کانفیگ به یک فرد متخصص بسیار مهم است.

مدیریت سرور به چه صورت انجام پذیر است؟

علاوه بر اهمیت تأمین هزینه کانفیگ سرور و انتخاب کانفیگ درست و مناسب برای سایت، مدیریت سرور نیز بسیار مهم و حیاتی است. سرور در هر زمانی نیاز به کانفیگ دارد که ممکن است بسیار جزئی و یا حتی گسترده باشد، با این حال داشتن دانش درزمینهٔ مدیریت سرور بسیار مهم خواهد بود. بهتر است برای حفظ امنیت بیشتر سرور، مدیریت آن را به افرادی متخصص بسپارید.

 

خدمات مرتبط :

مطالب مرتبط:

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

Post Your Comment Here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 2 =