خدمات راه‌اندازی شبکه کامپیوتری و تنظیمات آن

اگر شرکت شما درحال‌رشد است و شما نیاز به گسترش یا افزودن فضای پشتیبان دارید، باید برنامه‌ای برای راه‌اندازی شبکه جدید کسب‌وکار تدوین کنید. شاید در روزهای اول تأسیس شرکت، نیازی نداشته‌اید ولی امروز بهترین روش، استفاده از خدمات راه‌اندازی شبکه است.

از راه دور به سیستم خود دسترسی پیدا کنید

ممکن است شما در ابتدا تنها دو یا سه رایانه مستقل داشته باشید. برای ساختن نام تجاری و رشد تجارت خود سخت کار کرده‌اید و در این روند، متوجه شدید که نیازهای فناوری شما، هم‌زمان با آن در حال رشد است یا شاید از قبل، شبکه‌ای با 10 یا 15 رایانه و چند سرور دارید، اما باید رایانه‌های بیشتری یا مکان‌های دیگری را هم اضافه کنید.

آیا وقتی خارج از دفتر هستید، مایلید دسترسی به کار خود را حفظ کنید؟ آیا شما نیاز به استفاده از برنامه خاصی دارید که در محل کارتان وجود دارد، اما روی سیستم منزل شما نیست؟ پس می‌توانید دسترسی از راه دور به شبکه محل کار را برای خود ایجاد کنید. با دسترسی از راه دور، به‌راحتی وارد سیستم می‌شوید تا به ترمینال کار خود دسترسی پیدا کنید.

با استفاده از VPN بلافاصله پاسخگوی مشتری خواهید بود

 

با این روش می‌توانید اطلاعات مورد نظر خود را با سهولت بیشتری به اشتراک بگذارید و آنها را مرتب نگه دارید. در خدمات راه‌اندازی شبکه، با VPN می‌توانید سیستم خود را تنظیم کنید تا بتوانید اسناد و اطلاعات را با سهولت بیشتری با کل تیم خود به اشتراک بگذارید. این بدان معنی است که حتی اگر تنها یک کارمند با مشتری کار می‌کند، کل تیم می‌تواند به اطلاعات حیاتی برای کمک به آن مشتری دسترسی پیدا کند.

با VPN می‌توانید بلافاصله به مشتری کمک کنید و آن مشتری را برای خود حفظ کنید چرا که برای مشتری مهم نیست که با چه فردی صحبت می‌کند، او فقط می‌خواهد اطلاعاتی را که برای پروژه‌اش حیاتی است را در اختیار داشته باشد.

با راه‌اندازی شبکه جریان کار را پیگیری کنید
با راه‌اندازی شبکه جریان کار را پیگیری کنید

 

5  دلیل برای نیاز یک تجارت کوچک به راه‌اندازی شبکه

در ادامه 5 دلیل را برای شما توضیح خواهیم داد که حتی کسب‌و‌کارهای کوچک نیز به راه‌اندازی شبکه کامپیوتری نیاز دارند.

آیا از بررسی ایمیل خود می‌ترسید زیرا صندوق ورودی شما با ایمیل‌های ناخواسته بی‌شماری پر شده است؟ آیا تجهیزات مختلفی را برای پرسنل خود باید به‌صورت تکراری تهیه کنید؟ فکر می‌کنید برای ارتباط کاربران خود با اینترنت، پهنای باند کافی در اختیار ندارید و باید به‌صورت جداگانه برای هریک از آنها یک خط پرسرعت تهیه کنید؟ برای پاسخ به این سوالات 5 دلیل نیاز شما به خدمات راه‌اندازی شبکه را بررسی می‌کنیم.

 • به حداکثر رساندن کارایی

یک شبکه رایانه‌ای به شما کمک می‌کند تا بیشترین بهره را از رایانه‌ها و دستگاه‌های جانبی خود ببرید. به‌ عبارت دیگر، با داشتن یک شبکه، شما بیشتر از بستر فناوری اطلاعات خود بهره‌برداری می‌کنید.

 • حداکثر پهنای باند

راه‌اندازی شبکه به شما اجازه می‌دهد تا یک اتصال اینترنت با پهنای باند منفرد بین چندین رایانه و کاربر به اشتراک گذاشته شود.

 • اشتراک دستگاه

با یک شبکه می‌توانید وسایل جانبی مانند چاپگرها و اسکنرها را نیز به اشتراک بگذارید. به‌عنوان‌مثال؛ می‌توانید یک چاپگر لیزری تحت شبکه خریداری کرده و به همه ایستگاه‌های شبکه اجازه دسترسی به آن را بدهید. نیازی به خرید چاپگر برای هر ایستگاه رایانه نیست.

 • اشتراک‌گذاری فایل

وجود یک شبکه به افراد اجازه می‌دهد تا به پرونده‌ها، تصاویر، موسیقی و سایر منابع ذخیره شده از راه دور یا در سرور سایت دسترسی پیدا کنند.

 • ساده‌سازی جریان کار

وقتی صحبت از راه‌اندازی مشاغل کوچک یا متوسط هم می‌شود، راه‌اندازی شبکه ضروری است. نظارت بر کارکرد افراد تیم، تبادل آسان اطلاعات، همکاری در اجرای یک موضوع کاری و یا گسترش یک موضوع، مواردی هستند که با درنظرگرفتن آنها شما نمی‌توانید از داشتن یک شبکه صرف‌نظر کنید. به همین دلیل شما به کمک یک تیم تخصصی برای ارائه خدمات راه‌اندازی شبکه رایانه نیاز دارید.

ابتدا تصمیم‌گیری کنید سپس اقدام به راه‌اندازی شبکه!

راه‌اندازی یک شبکه کامپیوتری نیاز به تصمیم‌گیری‌های گسترده‌ای دارد و باید به نکات زیادی در این زمینه توجه کرد. در ادامه به مهم‌ترین موضوعاتی که باید به آن پرداخته شود، اشاره شده است.

شبکه‌های سیمی هنوز هم بیشتر قابل‌اطمینان هستند
شبکه‌های سیمی هنوز هم بیشتر قابل‌اطمینان هستند

 

 • شبکه‌های بیش از 3 کامپیوتر

 به‌عنوان یک قاعده، یک شبکه با بیش از سه رایانه برای کارایی حداکثری به سرور نیاز دارد. به چه نوع سروری نیاز خواهید داشت؟ آیا شما به بیش از یک سرور نیاز خواهید داشت؟ یا تمایل دارید سرویس‌های خود را از طریق فضای ابری اجرا کنید؟ در ابتدا باید در این زمینه تصمیم‌گیری کنید.

 • شبکه‌های سیم‌دار یا بی‌سیم

آیا از تجهیزات شبکه بی‌سیم یا سیمی استفاده خواهید کرد؟ تعداد بیشتری از مشاغل ترجیح می‌دهند از تجهیزات بی‌سیم استفاده کنند و با این روش از تمام کابل‌کشی‌ها و سیم‌کشی‌های پرزحمت خلاص شوند، اما شبکه‌های سیمی هنوز قابل‌اطمینان‌تر هستند، هزینه کمتری دارند و سرعت اتصال آنها بیشتر است.

 • امنیت

پس از راه‌اندازی شبکه، باید با پیکربندی تنظیمات امنیتی در مسیریاب یا سیستم‌عامل، آن را ایمن کنید. اگر برای محدودکردن حقوق برخی از کاربران و گسترش حقوق برای برخی دیگر، می‌خواهید از تنظیمات حساب در بخش اکتیو دایرکتوری استفاده کنید، مهم است که امنیت اینترنت را نیز تنظیم کنید.

دست هکرها را از سیستم‌های شخصی خود کوتاه کنید     خدمات راه‌اندازی شبکه
دست هکرها را از سیستم‌های شخصی خود کوتاه کنید

 

 • مقاومت در مقابل هک و حملات

چگونه از شبکه خود در برابر هکرها، ویروس‌ها، بدافزارها و سایر حملات بیرونی محافظت می‌کنید؟ اگر می‌خواهید همه این کارها را انجام دهید، باید که از گروه متخصصین متبحر، برای ارائه خدمات راه‌اندازی شبکه استفاده کنید.

تعمیر و نگهداری شبکه

تعمیر و نگهداری شبکه، کلیه وظایف و فعالیت‌های موجود برای نظارت و به‌روزرسانی شبکه رایانه‌ای سازمان شما را قبل از بروز مشکل برعهده دارد. شبکه شامل کل مجموعه دارایی‌های فیزیکی شما در بخش فناوری اطلاعات مانند، سخت‌افزار و سرورها و دارایی‌های غیرفیزیکی مانند، نرم‌افزار و دسترسی ابری است و همچنین به‌عنوان اکوسیستم فناوری اطلاعات شما شناخته می‌شود. اصول اساسی حفظ شبکه و اساس یک برنامه موفق منظم برای نگهداری شبکه، معمولاً شامل موارد زیر است:

امنیت سایبری شبکه:

اجرای لایه‌های قدرتمند و به‌روز دفاع از شبکه، مانند دیواره‌های آتش، کنترل‌کننده ترافیک، شبکه‌های خصوصی مجازی، کنترل دسترسی کاربر، اقدامات احراز هویت، بازرسی‌های مربوط به ورود به سیستم برای اسناد و امنیت.

اصول اساسی حفظ شبکه یک برنامه موفق منظم برای نگهداری شبکه است     خدمات راه‌اندازی شبکه
اصول اساسی حفظ شبکه یک برنامه موفق منظم برای نگهداری شبکه است

عملکرد شبکه:

تجزیه‌وتحلیل عملکرد شبکه، سرعت و قابلیت اطمینان دستگاه‌های شما، از جمله استفاده از پهنای باند، الگوهای ترافیک، گلوگاه‌ها، سرورها، تأخیرهای اتصال و موارد دیگر.

مقیاس‌پذیری شبکه:

اطمینان از نرم‌افزار و سیستم‌های سخت‌افزاری مناسب متناسب با عملیات فعلی، تعداد کاربران شبکه و عملکردهای تجاری شما.

به‌روزرسانی‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری منظم:

به‌روزرسانی‌های برنامه‌ریزی‌شده از طریق اجزای شبکه و واسط‌ها انجام می‌شود که به نوبه خود عملکرد کلی شبکه و دفاع امنیتی را تقویت می‌کند.

تعمیرات پیشگیرانه شبکه:

استفاده از گزارش‌ها و تجزیه‌وتحلیل‌های خودکار برای شناسایی و حل مشکلات، قبل از اینکه موجودیت پیدا کنند.

کلام آخر

باتوجه ‌به نکاتی که در بالا ذکر شد، تمامی کسب‌و‌کارها حتی تجارت‌های کوچک به دلایلی همچون؛ به حداکثر رساندن کارایی، استفاده از حداکثر پهنای باند، اشتراک‌ گذاری فایل و دستگاه و ساده‌سازی جریان کار نیاز به راه‌اندازی شبکه رایانه‌ای دارند و برای انجام این کار باید به متخصصین ارائه دهنده خدمات راه‌اندازی شبکه مراجعه کنند. با اجرای این کار علاوه بر موضوعاتی که ذکر شد، امنیت داده‌ها حفظ شده و از آن‌ها در برابر هکرها، ویروس‌ها، بدافزارها و سایر حملات بیرونی نیز محافظت می‌شود.

 

خدمات ما :

مقالات مرتبط :

 

اینستاگرام شرکت مهندسی ره پویان شبکه صدر

Post Your Comment Here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − پنج =