دوربین مداربسته

دوربین مداربسته

دوربین مدار بسته ، به عنوان نظارت تصویری شناخته می شود. به عبارتی استفاده از دوربین های فیلمبرداری برای انتقال سیگنال به یک مکان خاص ، در یک مجموعه مانیتور محدود است. این تفاوت با تصاویر تلویزیون به این دلیل است که سیگنال به صورت آشکار منتقل نمی شود. گرچه تقریباً تمام دوربین های فیلمبرداری با این تعریف همراه هستند ، اما این اصطلاح اغلب برای دوربین هایی که برای نظارت در مناطقی استفاده می شوند که نظیر بانک ها ، فروشگاه ها و مناطق دیگر به امنیت نیاز داشته باشند ، اعمال می شود.

نظارت بر عموم با استفاده از دوربین مدار بسته در بسیاری از مناطق در سراسر جهان رایج است. در سال های اخیر ، استفاده از دوربین های فیلمبرداری شده به عنوان شکل جدیدی از نظارت معرفی می شود ، که اغلب در اجرای قانون مورد استفاده قرار می گیرد ، دوربین هایی که روی سینه یا سر یک افسر پلیس قرار گرفته اند. نظارت تصویری بحث قابل توجهی را در مورد تعادل استفاده آن با حقوق خصوصی افراد حتی در زمان عمومی ایجاد کرده است.

استفاده از دوربین مدار بسته در صنعت

استفاده از دوربین مدار بسته در صنعت

در کارخانه های صنعتی ، تجهیزات دوربین مدار بسته ممکن است برای مشاهده بخش هایی از یک فرآیند در یک اتاق کنترل مرکزی استفاده می شود. سیستم های دوربین مدار بسته ممکن است بطور مداوم یا فقط مطابق آنچه لازم باشد برای نظارت بر یک رویداد خاص کار کنند. یک فرم پیشرفته تر این دوربین ها ، با استفاده از ضبط کننده های فیلمبرداری دیجیتال (DVR) ، با انواع مختلفی از گزینه های کیفیت و عملکرد و ویژگی های اضافی ، مانند تشخیص حرکت را ضبط می کند. اخیراً ، دوربین های IP غیر متمرکز ، مجهز به سنسور مگاپیکسلی ، ضبط پشتیبانی مستقیم از دستگاه های ذخیره سازی متصل به شبکه یا فلش داخلی برای عملکرد کاملاً مستقل دارند.

استفاده از دوربین مدار بسته

از سال 2016 حدود 350 میلیون دوربین نظارت وجود دارد. حدود 65٪ این دوربین ها در آسیا نصب شده اند. رشد دوربین مدار بسته در سال های اخیر در حال کند شدن است. استقرار این فناوری باعث افزایش چشمگیر در نظارت دولت ، افزایش چشمگیر در روش های نظارت و کنترل پیشرفته اجتماعی و مجموعه اقدامات پیشگیری از جرم در سراسر جهان شده است.

ظهور دوربین مداربسته

سیستم دوربین مدار بسته اولیه مکانیکی در ژوئن سال 1927 توسط فیزیکدان روسی لئون تولید یافت. این سیستم که ابتدا توسط اتحاد جماهیر شوروی درخواست شده بود ، شامل یک دوربین فرستنده اسکن دستی و گیرنده موج کوتاه بی سیم بود تا با نظارت بر نزدیک شدن بازدید کنندگان ، به عنوان وسیله ای جهت نظارت دولت باشد.

یک سیستم دوربین مدار بسته اولیه دیگر توسط زیمنس AG در Test Stand VII در Peenemünde ، آلمان نازی در سال 1942 برای مشاهده موشک های موشک های V-2 نصب شد.

دوربین مداربسته

به دلیل کاستی ها در دوربین مداربسته ، نظارت تصویری گسترده نبود. فن آوری VCR در دهه 1970 در دسترس قرار گرفت و ثبت و پاک کردن اطلاعات را آسان تر کرد و استفاده از نظارت تصویری رایج تر شد.

خدمات ما:

صدرا آی تی پیشگام در انجام ,آموزش , و ارائه راه حل های تخصصی سخت افزاری و نرم افزاری شماست

یا در شبکه های اجتماعی پیام خود را برایمان ارسال نمایید .

Post Your Comment Here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + دوازده =