مزایا دوربین مدار بسته بی‌سیم

در دنیای امروز، همه ادارات، سازمان‌ها، مغازه‌ها. منازل مسکونی و شرکت‌ها برای امنیت بیشتر خود از دوربین مدار بسته استفاده می‌کنند. در واقع، دوربین‌های مدار بسته از وقوع سرقت و جرم تا حد زیادی پیشگیری کرده. و احساس امنیت را به وجود می‌آورد.

علاوه بر آن، در کارخانه‌ها و بخش‌های تولیدی از دوربین مداربسته برای مانیتور کردن خطوط تولید، رفت و آمد کارکنان و مشتری‌ها استفاده می‌شود. و این تکنولوژی، مدیریت و کنترل کارکنان را راحت‌تر کرده است. در ادامه به مزایا دوربین مدار بسته بی‌سیم اشاره خواهیم کرد.

 

دوربین مدار بسته بی‌سیم چگونه کار می‌کند؟

اگر می‌خواهید برای منزل خود یک دوربین امنیتی خریداری کنید، باید بین دو نوع اصلی سیمی و بی‌سیم تصمیم بگیرید. سردرگمی زیادی در اطراف این دو نوع دوربین وجود دارد. در این مقاله، ما به شما کمک خواهیم کرد تفاوت ها را درک کنید، بنابراین می‌توانید تصمیم بگیرید که چه دوربینی برای شما بهتر خواهد بود.

در حقیقت، اصطلاح “بی‌سیم” به نحوه برقراری ارتباط دوربین و نه نحوه کارکرد دوربین اشاره دارد. دوربین‌های بی‌سیم از طریق Wi-Fi ارتباط برقرار می‌کنند که این ویژگی یکی از مزایا دوربین مدار بسته بی‌سیم محسوب می‌شود، در حالی‌که دوربین‌های سیمی از سیم برای انتقال تصاویر خود استفاده می‌کنند.

دوربین‌های بی‌سیم می‌توانند از طریق برق متناوب (مانند پریز خانگی معمولی) یا باتری تغذیه شوند. هنگامی که باتری کار می‌کند، یک دوربین بی‌سیم به یک دوربین بدون سیم تبدیل می‌شود.

 

تصاویر دوربین بی‌سیم را می‌توان در گوشی همراه خود مشاهده کرد
تصاویر دوربین بی‌سیم را می‌توان در گوشی همراه خود مشاهده کرد

 

دوربین‌های امنیتی بی‌سیم خانگی چیست؟

از دیگر مزایا دوربین مدار بسته بی‌سیم می‌توان به این مورد اشاره کرد که دوربین‌های امنیتی بی‌سیم خانگی به طور کلی تصاویر خود را در یک سرور ابری ذخیره می‌کنند. بنابراین، شما می‌توانید از هرجای دیگر به آن دسترسی داشته باشید. برخی از آن‌ها همچنین می‌توانند فیلم را در رسانه‌های محلی مانند کارت micro SD در دوربین ذخیره کنند.

علاوه بر آن، دوربین‌های بی سیم از محبوبیت بالایی در بین کاربران برخوردار هستند. زیرا نصب آن‌ها آسان است و مشاهده تصاویر آن‌ها با استفاده از تلفن هوشمند یا رایانه امکان پذیر می‌باشد.

دوربین های امنیتی بی‌سیم معمولاً وقتی حرکت یا صدا را تشخیص می‌دهند ضبط می‌کنند. اما بعضی از آن‌ها می‌توانند تنظیم شوند. که در صورت اتصال به برق به صورت 24 ساعته ضبط کنند. آن‌ها فیلم با وضوح بالا می‌گیرند.

و در صورت مجهز بودن به دید در شب می‌توانند در شب ضبط کنند. و این یکی از اصلی‌ترین مزایا دوربین مدار بسته بی‌سیم می‌باشد. همچنین، آن‌ها معمولاً دارای قابلیت‌های صوتی دو طرفه هستند تا بتوانید با شخصی که دوربین می‌بیند صحبت کنید. علاوه بر آن، برخی از مدل‌ها از نوعی فناوری استفاده می‌کنند که این فناوری به دوربین‌ها امکان می‌دهد کارهای مفیدی مانند هشدار هنگام شناسایی شخص یا بسته را انجام دهند.

 

 

 

می‌توان تصاویر و فیلم‌های زیادی را در حافظه داخلی دوربین بی‌‌سیم ذخیره کرد
می‌توان تصاویر و فیلم‌های زیادی را در حافظه داخلی دوربین بی‌‌سیم ذخیره کرد.

 

اشاره‌ای کوتاه به مزایا دوربین مدار بسته بی‌سیم

از مهم‌ترین مزایا دوربین مدار بسته بی‌سیم می‌توان به این مورد اشاره کرد که نصب آن‌ها بسیار راحت‌تر از دوربین‌های سیمی می‌باشد. ممکن است لازم باشد آن‌ها را با استفاده از مته به دیوار یا سقف نصب کنید، اما این کار زمان کمتری از شما گرفته و شما قادر خواهید بود با استفاده از شبکه Wi-Fi  تصاویر دوربین را در تلفن همراه خود ببینید.

همان‌طور که اشاره کردیم استفاده از دوربین‌های امنیتی بی‌سیم نیز بسیار ساده است. می‌توانید فیلم های زنده یا ضبط شده را در برنامه تلفن هوشمند یا رایانه لوحی مشاهده کنید.

همچنین، از دیگر مزایا دوربین مدار بسته بی‌سیم این است که این دوربین‌ها حافظه داخلی داشته و شما قادر خواهید بود تصاویر را مستقیماً روی کارت micro SD ضبط کنید. حتی اگر برق و اینترنت شما خراب باشد، دوربین شما به کار خود ادامه داده و همواره ضبط می‌کند.

از آن‌جا که اکثر دوربین‌های بی‌سیم از فضای ذخیره سازی ابری استفاده می‌کنند. شما می‌توانید فیلم‌های بیشتری را برای مدت طولانی‌تری نسبت به دوربین‌های معمولی ذخیره کنید.  به عنوان مثال، برخی از این دوربین‌ها می‌توانند.

به مدت حداکثر 60 روز فیلم تهیه کنند. اگرچه برای این کار باید هزینه‌ای پرداخت کنید. با توجه به مطالب فوق می‌توان گفت دوربین‌های بی‌سیم مزایای زیادی نسبت به سایر دوربین‌ها داشته. و می‌توانند امنیت شما را تضمین کنند.

 

 

 

این نوع دوربین‌ها را می‌توان برای منزل و محل کار استفاده کرد
این نوع دوربین‌ها را می‌توان برای منزل و محل کار استفاده کرد

 

 

خدمات مرتبط :

مطالب مرتبط:

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

Post Your Comment Here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 8 =