همه چیز درباره دوربین مداربسته آنالوگ

کمپانی مهندسی ره پویان  شبکه صدر با سابقه درخشان در زمینه ارائه خدماتی همچون نصب و راه اندازی شبکه ها، ارائه خدمات پسیو و زیرساخت شبکه، مجازی نمودن شبکه های کامپیوتری و خدمات پشتیبانی و نگهداری از شبکه های کامپیوتری توانسته اعتماد مشتریان خود را به بهترین نحو کسب کند. دوربین های   امنیتی از نوع آنالوگ دوربین هایی هستند که دارای کیفیتی معادل با استاندارد های موجود می باشند. در گذشته به این دوربین ها، دوربین های مدار بسته نیز می گفتند. در این مقاله اطلاعات مفیدی در رابطه با دوربین مداربسته آنالوگ به شما ارائه می شود. پیشنهاد می کنیم تا پایان با ما همراه باشید.

معرفی دوربین های مدار بسته آنالوگ

 امروزه با گسترش جوامع بشری و همچنین ایجاد ارتباطات گسترده انسانی، نیاز به امنیت بیش از پیش در میان همگان حس می شود. دوربین های مداربسته آنالوگ از محصولات قدیمی صنعت ایمن سازی به شمار می آیند و سال های زیادی است که وارد بازار فروش شده اند. دوربین مداربسته آنالوگ ضمن ثبت تصاویر به کمک یک ضبط کننده دیجیتال، با ایجاد تغییراتی آن ها را به فرم دیجیتال تبدیل می کنند.

  وضوحی که این دوربین ها در اختیار شما قرار می دهند حدود D1 یا 960H می باشد. اطلاعات این دوربین ها بر روی DVR  موجود در دوربین مداربسته ضبط می شود. در صورتی که شما نیازمند به دوربینی هستید که اطلاعات جمع اوری شده توسط آن را بتوانید بر روی مانیتور مشاهده کنید، این دوربین ها بهترین انتخاب ممکن برای شما می باشند. یکی از مطالبی که به این ادعا صحت می بخشد این است که دوربین مداربسته آنالوگ می تواند بدون نیاز به DVR  و با کمک خروجی ویدیویی BNC،  ویدیو را تولید کرده و بر روی تلویزیون نیز نمایش دهد.

خرید دوربین های مداربسته
خرید دوربین های مداربسته

نحوه کار دوربین های مداربسته آنالوگ

   در اصل می توان گفت این دوربین ها با کمک امواج آنالوگ فعالیت می کنند. به همین دلیل است که کیفیت تصاویری که توسط این دوربین ها ضبط می شود وابستگی زیادی به امواج آنالوگ دارد. استفاده دوربین مداربسته آنالوگ  از امواج آنالوگ به این صورت است که آن ها از محدوده فرکانس امواج آنالوگ برای ارسال بی سیم تصاویر و داده ها استفاده می کنند. همه متخصصین این حرفه بر این نکته که امواج آنالوگ اثر پذیری بالایی از نویز ها دارند اتفاق نظر دارند. به همین دلیل است که نوع کابلی که شما برای این دوربین ها استفاده می کنید تاثیر مستقیم و فراوانی بر روی سطح رزولوشن تصاویر دریافتی خواهد داشت.

با وجود این که دوربین مداربسته آنالوگ حاوی یک تی وی لاین دارای محدودیت می باشد؛ اما برای کاربرد های نظارتی و امنیتی این دوربین ها، می توان گفت که وضوح 1.3 مگاپیکسلی آنالوگ برای ما کافی می باشد.

برای مشخص شدن کیفیت نهایی تصاویر که توسط دستگاه DVR  و یا مانیتور به دست می آید، نیازمند به خرید نرم افزار ویژه برای ضبط خواهید بود.

انواع دوربین های مداربسته
انواع دوربین های مداربسته

 

مزیت های دوربین مداربسته آنالوگ

 یکی از مهم ترین و بزرگ ترین مزیت هایی که می توانیم برای این دوربین ها بیان کنیم پایین تر بودن قیمت خرید آن ها نسبت به سایر محصولات مشابه در بازار می باشد. علاوه بر قیمت، این دوربین ها فرایند راه اندازی و اجرای آسانی دارند و کار کردن با آن ها برای اکثر افراد بدون دشواری خاصی امکان پذیر می باشد. یکی دیگر از موارد بسیار کاربردی که در رابطه با دوربین مداربسته آنالوگ وجود دارد این است که شما می توانید از راه دور هم بر این دوربین ها نظارت داشته باشید و آن ها را در فاصله های زیاد نیز متصل نگه دارید.

توجه کنید که در مسافت های طولانی ممکن است هر فرد دیگری بتواند امنیت این دوربین ها را دچار اختلال نماید؛ پس در نظر داشته باشید که با افزایش فاصله از حد مشخصی، امنیت این دوربین ها کاهش می یابد.

خدمات موجود در شرکت ره پویان صدر
خدمات موجود در شرکت ره پویان صدر

    سخن پایانی

   با توجه به تنوع فراوان دوربین مداربسته آنالوگ، شما عزیزان می توانید پس از کسب آگاهی پیرامون این دوربین ها و همچنین شناخت نیاز های خود، به راحتی دوربین مناسب خود را خریداری نمایید. در این راستا مشاورین موجود در شرکت مهندسی ره پویان صدر آماده ارائه راهنمایی به شما می باشند.

 

خدمات مرتبط:

مقالات مرتبط:

 ما را در اینستاگرام دنبال کنید

Post Your Comment Here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − چهارده =