همه چیز درباره سرور مجازی رایگان

در مقایسه با یک سرور اختصاصی، یک سرور مجازی رایگان منابع نرم افزاری و سخت افزاری را با سیستم عامل­های دیگر (OS) به اشتراک می­گذارد. سرورهای مجازی معمول هستند، زیرا می­توانند از طریق مجازی سازی سرور، کنترل کارآمدتری را در منابع ایجاد کنند و مقرون به صرفه هستند. به طور سنتی، یک سرور فیزیکی با قدرت پردازش کامل خود به یک کار یا برنامه خاص اختصاص یافته است. چندین سرور فیزیکی برای نگهداری به فضا، نیرو و هزینه نیاز دارند. سرورهای مجازی منابع نرم افزاری و سخت افزاری را با سایر سیستم عامل ها (سیستم عامل) برای ارائه برنامه­ها به اشتراک می­گذارد.

همه چیز درباره سرور مجازی رایگان

 یک سرور مجازی رایگان از عملکرد سرور اختصاصی فیزیکی تقلید می­کند. چندین سرور مجازی ممکن است روی یک سرور فلزی لخت اجرا شوند که هرکدام دارای سیستم عامل، تأمین مستقل و نرم افزار خاص خود هستند. یک سرور ماشین مجازی از زیرساخت­های مجازی، نرم افزار مجازی سازی استفاده می­کند و منابع رایانه­ای سرور فیزیکی را برای ایجاد محیط­های مجازی خلاصه می­کند.

مزایا سرور مجازی

هیه سریع­تر برنامه­ها و منابع

از مزایای سرورهای مجازی رایگان می­توان به تهیه سریع­تر برنامه­ها و منابع، بهبود بازیابی فاجعه و تداوم تجارت و به حداقل رساندن یا از بین رفتن زمان خرابی اشاره کرد. مجازی سازی همچنین بهره وری، چابکی، کارایی و پاسخگویی فناوری اطلاعات را افزایش می­دهد. مزایای اضافی سرورهای مجازی شامل کاهش هزینه­های عملیاتی و سرمایه و مدیریت ساده مرکز داده است.

نگهداری رمزهای عبور

محیط­های سرور مجازی همچنین از نظر نحوه نگهداری رمزهای عبور و سیستم های امنیتی از محیط سرور اختصاصی تقلید می­کنند. میزبانی سرور مجازی هزینه کمتری نسبت به نگهداری مرکز داده دارد و تهیه نصب نرم افزار سرور ممکن است، هزینه­های میزبانی وب را بیش­تر کاهش دهد.

مزایا سرور مجازی

صرفه جویی در فضا، زمان و هزینه

امکاناتی برای ساده سازی، صرفه جویی در فضا، زمان و صرفه جویی در هزینه.

مزیت های دیگر :

 • مدیریت متمرکز و سازگاری کامل با برنامه­ها.
 • در دسترس بودن بیش­تر و بهبود آسان­تر در صورت بروز فاجعه.
 • توانایی اجرای نسخه پشتیبان و استفاده از چندین محیط سیستم عامل در یک رایانه.
 • با ایمن نگه داشتن آن­ها در داخل مرکز داده، دسترسی به داده­های حساس و مالکیت معنوی را کنترل کنید.
 • بهترین استفاده از فضا با سرور مجازی رایگان، هرچه تعداد دستگاه­های فیزیکی کمتری نصب شود، فضای موجود در قفسه­ها بیش­تر خواهد بود.
 • انتقال سرورها به سخت افزار جدید به صورت شفاف.
 • قابلیت اطمینان و در دسترس بودن، خرابی نرم افزار بر سرویس­های دیگر تأثیر نمی­گذارد.
 • کاهش هزینه با استفاده از سرورهای کوچک مجازی در یک سرور قدرتمندتر امکان پذیر است.
 • سازگار شدن با بارهای مختلف، که به سادگی قابل درمان است. به طور معمول، نرم افزار مجازی سازی مجددا منابع سخت افزاری را بین یک ماشین مجازی و دیگری جابه­جا می­کند.
 • تعادل بار، کل ماشین مجازی کپسوله شده است. بنابراین، تغییر بستر ماشین مجازی و افزایش عملکرد آن آسان می­شود.

صرفه جویی در فضا، زمان و هزینه

 • پشتیبانی از برنامه­های قدیمی: وقتی شرکتی تصمیم به مهاجرت به سیستم عامل جدید می­گیرد، می­توانید سیستم عامل قدیمی خود را در یک ماشین مجازی فعال نگه دارید، که این باعث کاهش هزینه انتقال می­شود.
 • کاهش هزینه­های پرسنل، نیرو و سرمایش با استفاده از تجهیزات فیزیکی کمتر.
 • استفاده بهتر از سخت افزار، تقسیم سخت افزار توسط ماشین­های مجازی به تجهیزات اضافه کاهش می­یابد.
 • ایجاد محیط کاربری مستقل، جدا نگه داشتن همه چیز مخصوصا برای اهدافی مانند آزمایش نرم افزار بسیار مفید است.
 • کاهش زمان خرابی با سرور مجازی رایگان.
 • سهولت محیط­های مهاجرت، از نصب مجدد و پیکربندی مجدد سیستم­هایی که می­خواهند، منتقل شوند، جلوگیری می­کند.

تفاوت بین دسک تاپ مجازی و سرور مجازی رایگان چیست؟

سرورهای مجازی و دسک تاپ­های مجازی در عمل می­توانند به همان اهداف مجازی سازی سرور برای شبکه رایانه­ای شما برسند، هرچند که این­ها یک چیز نیستند. دسک تاپ مجازی فناوری است که به کاربران مختلف امکان می­دهد سیستم عامل­های مختلف را روی یک رایانه اجرا کنند، جدا از ماشین فیزیکی کار کنند، یا دستگاه­های متصل به هم در صورت گم شدن یا سرقت، قطع شوند.


تفاوت بین دسک تاپ مجازی و سرور مجازی رایگان چیست؟

یک سرور مجازی رایگان ممکن است، همچنان به کاربران از راه دور امکان کار و اجرای سیستم عامل­های مختلف را بدهد، اما از قابلیت­های دیگری نیز برخوردار است. به عنوان مثال، از یک سرور مجازی می­توان برای آزمایش نرم افزار یا برنامه­های جدید بدون پایین آوردن کل سرور استفاده کرد و این نقش میزکار مجازی نیست.

کاربرد مجازی سازی سرور رایگان

 • در هزینه های IT صرفه جویی می­کند. هنگامی که یک سرور فیزیکی را به چندین ماشین مجازی تقسیم می­کنید، می توانید چندین مورد از سیستم عامل را همزمان با آن سرور فیزیکی مستقر، اداره و مدیریت کنید. کمتر سرورهای فیزیکی به معنای صرف هزینه کمتری برای این سرورها است.
 • تعداد سرورهای فیزیکی یک شرکت را باید در محل کار خود کاهش دهید. صرف نظر از اندازه شرکت، همیشه ایده خوبی برای صرفه جویی در فضا است.
 • مصرف انرژی را کاهش می­دهد زیرا سرور مجازی رایگان مصرف برق کم­تری دارد. این امر با توجه به گرایش به سمت برنامه ریزی و اجرای فناوری اطلاعات سبز از اهمیت ویژه­ای برخوردار است.
 • ایجاد محیط کاربری مستقل. جدا نگه داشتن همه چیز مخصوصا برای اهدافی مانند آزمایش نرم افزار بسیار مفید است (بنابراین برنامه نویسان می­توانند برنامه­ها را در یک سرور مجازی بدون تأثیر بر دیگران اجرا کنند).
 • میزبانی وب ارزان را ارائه دهید. وقتی ده­ها سرور می­توانند روی یک رایانه قرار بگیرند، تقریبا بدون هیچ هزینه اضافی سرورها افزایش می­یابد.


کاربرد مجازی سازی رایگان

کلام آخر

سرور مجازی رایگان ثابت کرده است، که یک راه حل فناوری انقلابی برای مدیریت فناوری اطلاعات است و توانایی­هایی را ارائه می­دهد، که هرگز در زیرساخت های فیزیکی امکان پذیر نیست. در یک موضع اقتصادی، مزایای مجازی سازی سرور صرفه جویی در هزینه است، زیرا امکان نصب چندین برنامه در یک سرور فیزیکی را فراهم می­کند.

مجازی سازی همچنین به کسب و کارها امکان افزایش و کاهش مقیاس نسبتا کم را می­دهد. با مجازی سازی، از هزینه نیاز به راه اندازی یا از کار انداختن سرورها خلاص می­شوید. صرف نظر از گزینه­ای که انتخاب می­کنید، درک کامل نیازهای کسب و کار شما حیاتی است. فروشنده مجازی سازی مناسب می­تواند در راهنمایی شما از طریق فرآیند درک کدام یک به شما کمک کند. ممنونم که تا پایان این مقاله با ما همراه بوده­اید، امیدوارم مطالب گفته شده برای شما عزیزان سودمند و کاربردی باشد.

خدمات ما :

مقالات مرتبط :

اینستاگرام شرکت مهندسی ره پویان شبکه صدر

Post Your Comment Here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + سه =