نصب آنتی ویروس چگونه است و چه فوایدی دارد؟

جلوگیری از حمله ویروس ها به کمک قوی ترین آنتی ویروس ها

آنتی ویروس یکی از کاربردی ترین نرم افزار هایی است که تا به الان توانسته میزان فروش خوبی را به خود اختصاص دهد. نصب آنتی ویروس روی سیستم به شما کمک می کند تا بتوانید به خوبی از داده ها و فایل های شخصی خود مراقبت کنید و تحت هیچ شرایطی آن ها را از دست ندهید. برخی از نرم افزارها هستند که قدرت بالایی در ایمنی سیستم شما خواهند داشت و برخی دیگر تنها می توانند در شرایط خاص از کامپیوتر و از فایل های شما محافظت کنند.

دلیل استفاده از آنتی ویروس برای سیستم
دلیل استفاده از آنتی ویروس برای سیستم

برای اینکه یک کاربر خبره باشید و همیشه از اطلاعات به روز آگاه گردید، نباید تنها به ذخیره سایزی فایل های خود در دستگاه های مختلف و حتی دستگاه های جانبی مانند فلش و سی دی و… اکتفا کنید. برای اینکه یک کاربر خوب و کار بلد باشید نصب آنتی ویروس به شما کمک زیادی خواهد کرد. این نرم افزارها به گونه ای طراحی شده اند که می توانند فایل های خراب و نا شناس را شناسایی کنند و در صورت نیاز و دستور گرفتن از سرور آن ها را برای همیشه از دسترس حذف نمایند. با این کار شما ایمنی دستگاه های خود را انجام داده اید

نحوه نصب و راه اندازی آنتی ویروس
نحوه نصب و راه اندازی آنتی ویروس

چگونه آنتی ویروس نصب کنیم؟

شاید برای شما هم سوال باشد که نصب آنتی ویروس یه چه صورت است. خیلی از کاربران سیستم و دستگاه خود را به دست افراد با تجربه می سپارند تا آن ها این کار را برایشان انجام دهند. اما نصب برنامه ها و نرم افزار های ساده از جمله آنتی ویروس کار سختی نیست و کاربران خودشان می توانند بدون پرداخت هزینه این کار را انجام دهند. برای اینکار کافی است از فروشگاه های معتبر سی دی آن را تهیه کنید و یا از سایت های معتبر آن را به صورت قانونی دانلود نمایید. در نهایت فایل را اجرا و نصب می کنید.

ویژگی ها و مزیت های آنتی ویروس ها
ویژگی ها و مزیت های آنتی ویروس ها

فواید استفاده از آنتی ویروس ها

نصب آنتی ویروس ها فواید زیادی دارد که مهم ترین آن محافظت کردن سیستم شما در برابر ویروس ها می باشد. همان طور که می دانید ویروس ها انواع متفاوتی دارند که هر یک از آن ها به شکل متفاوتی از بین می روند. هرچه قدرت ویروس ها بیشتر باشد، از بین بردن آن ها کار سخت تری می باشد. از همین جهت نرم افزارهای ویروس کش هر بار در ورژن جدید تری تولید می شوند. آنتی ویروس ها به سیستم کمک می کنند تا در برابر حملات ناگهانی ویروس ها محافظت بیشتری از خود نشان داده و به راحتی فایل ها را در اختیار ویروس ها قرار ندهند.

جلوگیری از حملات فیشینگ ها، اسکن دستگاه های قابل جابه جایی، محافظت در برابر تهدیدات آنلاین، حفاظت از فایروال، مسدود کردن سایت های اسپم و تبلیغات، افزایش سرعت کامپیوتر، حفاظت از سرقت هویت، راحتی کار با سیستم از جمله مواردی است که پس از نصب آنتی ویروس به آن دست خواهید داشت. این روزها سرعت برای کاربران اهمیت زیادی دارد. نصب کردن آنتی ویروس های قوی به شما کمک می کند تا سیستمی پر قدرت و با سرعت بالا داشته باشید. هرچه قدر سرعت سیستم شما بالاتر باشد، کار کردن با آن برای شما راحت تر خواهد بود.

جلوگیری از حملات ویروس ها پس از نصب آنتی ویروس

همان طور که گفته شد نصب آنتی ویروس دارای اهمیت زیادی است. سیستم هایی که اطلاعات مهمی دارند معمولا نیاز به یک سیستم دفاعی بالا هم دارند. به همین دلیل باید بهترین و قدرتمند ترین آنتی ویروس ها روی سیستم آن ها نصب شود. هرچه ورژن آنتی ویروس بالاتر و جدید تر باشد، درواقع باگ های بسیاری از آن رفع شده است و می تواند از بسیاری از حملات جدید و ناگهانی هم جلوگیری کند. زمانی که شما یک فلش به سیستم وصل می کنید و یا فایل ناشناس را دانلود می نمایید، منجر به ورود ویروس به سیستم خواهید شد.

بسیاری از برنامه ها هستند که به صورت ناگهانی روی سیستم ظاهر می شوند، این فایل ها ویروس ها هستند که می خواهند به سیستم شما ورود کنند. در برخی موارد افراد نمی دانند این که برنامه ها چیست و با یک کلیک ویروس را وارد سیستم خود می کنند. نصب آنتی ویروس می تواند آن را شناسایی کند و در نهایت از ورود آن جلوگیری کند.

محصولات مرتبط:

امنیت شبکه های کامپیوتری

مجازی سازی مبتنی بر ESXi و Hyper-V

مقالات مرتبط:

نرم افزار ضد ویروس چیست و چه کاربردی دارد؟

معرفی بهترین آنتی ویروس برای گوشی شیائومی

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

Post Your Comment Here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.