مقایسه آنتی ویروس های پر فروش

مقایسه آنتی ویروس های پر فروش

همه ما حتما در زندگی کار کردن با کامپیوتر و لپ تاپ را تجربه کرده ایم و بعضی اوقات شاهد اختلال در عملکرد آن ها بوده ایم؛ حتی در قوی ترین رایانه ها. به این اختلال در سیستم ها ویروس می گویند. ویروس های وارد شده بر کامپیوتر و لپ تاپ مانند ویروسی است که انسان دچار آن می شود؛ در نتیجه ممکن است با کوتاهی کردن، از یک سیستم به سیستم دیگر انتقال پیدا کند و باعث ویروسی شدن و کند شدن عملکرد سیستم های دیگر شود. اما سوال این جاست که ویروس ها چگونه وارد این سیستم ها شده و آن را درگیر می کنند؟ و راه حل بر طرف کردن آن چگونه است؟ ما در این مقاله قصد داریم به این موارد و از جمله آنتی ویروس که از راه های موثر رفع این مشکل هستند بپردازیم.

معرفی آنتی ویروس

ویروس ها از طریق عواملی مانند: لوح های فشرده، ایمیل، فایل های دانلود شده از اینترنت و… رایانه ها را آلوده می کند. این عوامل باعث می شود که وقتی می خواهید رایانه را راه اندازی کنید،

صفحه قفل شود، پیام‌ های غیر معمول دریافت کنید، بعضی از اطلاعات از بین برود، صداهای ناهنجار پخش شود، در ارسال و دریافت پیغام ها اختلال ایجاد شود و… که برای رفع این مشکل آنتی ویروس  وارد عمل شده است.

آنتی ویروس  نرم افزاری است که بر روی کامپیوتر نصب شده و مانع ورود ویروس ها شده و حتی آن ها را از بین می برد. لازم است که بدانید برای هر رایانه ای باید یک آنتی ویروس درست و مناسب انتخاب کنید،

زیرا برخی از آن ها نامناسب بوده و بیشتر به رایانه آسیب می رسانند. این نرم افزارها با جستجو کردن در بین سایر برنامه های موجود در سیستم ها ویروس ها و عوامل مخرب را شناسایی کرده و در نهایت به کاربر اخطار می دهد.

آنتی ویروس Eset, Nod 32

آنتی ویروس Eset, Nod 32

 

۴ نمونه از آنتی ویروس های پر فروش و ویژگی های آن ها

در این بخش می خواهیم به نمونه‌هایی هستند که پر فروش می باشند بپردازیم و آن ها را با یکدیگر مقایسه کنیم:

  1. Avira

این نوع آنتی ویروس از نرم افزارهای مناسب برای کامپیوتر هایی با ویندوز ۱۰ بوده و مانع ورود هرگونه ویروس و عامل مخرب به سیستم شما می شود. این نرم افزار در سیستم شما این توانایی را ایجاد می کند که رمزگذاری، از دست رفتن اطلاعات شما امکان پذیر نباشد و بتوانید دستگاه هایی را که به رایانه شما متصل هستند را امن نگه دارید.

آنتی ویروس Avira

آنتی ویروس Avira

 

 

Avast.2

این نرم افزار از یک محافظ خوب و کامل برای سیستم شما بوده که در سال ۲۰۱۸ منتشر شده است. استفاده از این نرم افزار آسان بوده و به یکباره تمام ویروس را از بین می برد. این نوع آنتی ویروس دائما درحال بروز شدن بوده و در نسخه جدید آن قابلیت هایی وجود دارد که می توانید وضعیت آنلاین خود را مخفی نگه دارید و یا حتی در هنگام جستجو موارد اطلاعات شما حفظ شود.

آنتی ویروس  Avast

 Avast

  1. ESET Smart Security

Eset از انواع برترین آنتی ویروس  به شمار می رود، زیرا حجم آن کم بوده و به راحتی به روز رسانی می شود. این نرم افزار از امکانات دیگری مثل all-new Banking & Payment Protection برخوردار بوده که از اطلاعات بانکی و کارهایی مثل انتقال وجه به صورت آنلاین مراقبت می کند و شما می توانید با امنیت کامل این کارها را انجام دهید.

 

 

  1. Kaspersky

می توان این نرم افزار را قوی ترین نوع آنتی ویروس دانست و از قابلیت آن برای افزایش امنیت در استفاده از سیستم های خود استفاده کرد. این نوع در نسخه رایگان خود دارای یک VPN بوده که این امکان را به شما می دهد تا فعالیت های آنلاین خود را پنهان کنید اما متاسفانه از این ویژگی آن فقط یه مدت ۳۰ روز می توانید استفاده کنید.

آنتی ویروس Kaspersky

 Kaspersky

 

حالا که با چند نمونه از آنتی ویروس ها آشنا شدید می خواهیم به مقایسه آن ها بپردازیم تا بدانیم کدام یک از آن ها بهتر است. برای دانستن این موضوع ابتدا باید به چند معیار توجه کرد:

  • مراقبت از سیستم در برابر ویروس: که این معیار در آنتی ویروس Kaspersky پر رنگ تر است.
  • جستجو و تشخیص سریع عوامل مخرب: Kaspersky و Avira دو آنتی ویروس هستند که از این معیار برخوردار اند.
  • هشدارهایی درست و به موقع به کاربر می دهد: این معیار مختص به آنتی ویروس Eset می باشد.
  • محافظت از سیستم در برابر حمله فیشینگ برای سرقت: آنتی ویروس Kaspersky و Eset از این معیار به طور کامل برخوردار اند.

جمع بندی

امروزه با گسترش استفاده مردم از فضای مجازی کلاهبرداری های زیادی نیز صورت گرفته است. برخی از افراد سودجو و دزد با استفاده از ویروس ها و عوامل مخربی سیستم های بانک ها، اداره ها و… را ویروسی کرده و اطلاعات آن ها را دریافت و در نهایت به آن ها ضربه بزرگی وارد می کنند. برای حل این مشکل کارشناسان و متخصصانی به طراحی انواع آنتی ویروس روی آوردند که می توان از آن ها برای کامپیوتر و سیستم های خود استفاده کرد.

 

خدمات مرتبط:

امنیت شبکه های کامپیوتری

مجازی سازی مبتنی بر ESXi و Hyper-V

مقالات مرتبط:

نرم افزار ضد ویروس چیست و چه کاربردی دارد؟

معرفی بهترین آنتی ویروس برای گوشی شیائومی

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

Post Your Comment Here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.