بررسی علائم ورود ویروس و زمان مناسب برای نصب ویروس کشی گوشی

بررسی علائم ورود ویروس و زمان مناسب برای نصب ویروس کشی گوشی

همانطور که می دانید، امروزه گوشی های هوشمند به شدت مورد استقبال افراد قرار گرفته اند و اغلب افراد جامعه یک گوشی هوشمند را در اختیار خود دارند. برای این که بتوان از گوشی ها استفاده بهینه داشت، می بایست آن را از خطراتی همچون ورود ویروس ها محافظت نمود. بسیاری از افراد ممکن است با خود گمان کنند ویروس ها آنقدر ها که باید خطرناک نیستند، اما باید بگوییم این فرضیه کاملا نادرست تلقی می شود. زیرا ویروس ها قادر اند اطلاعات شخصی افراد را در معرض خطر قرار داده و افراد را به شدت نگران و آزرده خاطر نمایند. برای این که بتوان از این امر جلوگیری نمود، می بایست به نصب ویروس کشی گوشی پرداخت و آن را مورد استفاده نیز قرار داد.

نصب ویروس کشی ها برای محافظت از اطلاعات و داده ها
نصب ویروس کشی گوشی به معنی حفاظت از اطلاعات گوشی است

در صورت مشاهده چه مواردی می بایست به نصب ویروس کشی گوشی بپردازیم؟

بسیاری از افراد همواره می پرسند در صورت مشاهده چه مواردی می بایست به نصب ویروس کشی گوشی بپردازیم؟ در پاسخ به چنین سوالاتی باید بگوییم علائم بسیاری وجود دارند که با مشاهده آن ها می توانیم متوجه شویم تلفن همراه مان به یک ویروس کشی مناسب احتیاج دارد. برخی از این علائم عبارت اند از:

ظاهر شدن تبلیغات متعدد

یکی از علائمی که پس از ویروسی شدن گوشی به شدت رخ می دهد، نمایش تبلیغات و آگهی های متعدد می باشد. این نوع تبلیغات اغلب سرعت بالایی را در بر دارند و در کم ترین زمان ممکن تعداد بالایی از آن ها بر روی صفجه تلفن همراه مشاهده می گردد. با مشاهده چنین موردی، می توانید مطمئن باشید تلفن همراه تان به یک ویروس قوی و یا بد افزار دچار شده است و سریعا می بایست به نصب ویروس کشی گوشی تان بپردازید. با نصب آنتی ویروس ها، می توانید برنامه ای که به ویروس آلوده شده است را مشاهده کرده و سریعا اقدام به حذف آن نمایید.

نصب آنتی ویروس ها برای عدم کاهش عمر باتری
نصب آنتی ویروس ها، کمک می‌کنند تا برنامه های ویروسی را شناسایی و حذف کنید.

کاهش عمر باتری

از دیگر علائمی که پس از ویروسی شدن گوشی مورد توجه قرار می گیرد، کاهش عمر باتری می باشد. اگر احساس می کنید باتری تلفن همراه تان سریع تر از قبل تمام می شود، باید سریعا نصب ویروس کشی گوشی را مد نظر تان قرار دهید و از کاهش عمر باتری خود جلوگیری نمایید.

مشاهده تماس و پیام های مشکوک

هنگامی که تلفن ها به بدافزار و ویروس ها مبتلا می گردند، ممکن است تماس و پیام های مشکوکی بر روی تلفن ظاهر شوند. در بسیاری از موارد مشاهده شده است که از سمت مخاطب، پیامک هایی حاوی لینک های مخرب ارسال گردیده و تلفن های دیگر نیز ویروسی شده اند. لذا می توان گفت مهم ترین عاملی که نشان دهنده نصب ویروس کشی گوشی می باشد، ارسال پیامک های مشکوک است.

بالا رفتن دمای تلفن و کندی در عملکرد آن

هنگامی که ویروس ها به تلفن های همراه منتقل می گردند، برای این که بتوانند در تمامی قسمت های گوشی نفوذ داشته باشند، از منابع مختلف و پردازنده ها به طور مداوم استفاده می نمایند و این موضوع خود به تنهایی می تواند بالا رفتن دمای گوشی و کندی در عملکرد آن را به همراه داشته باشد.

اتصال خودکار اینترنت همراه

از دیگر علائمی که ویروس ها با خود به همراه خواهند داشت، اتصال ناگهانی و خودکار اینترنت همراه می باشد. ویروس ها برای آن که بتوانند اطلاعات و داده های خود را انتقال دهند، می بایست به اینترنت دسترسی داشته باشند و به همین خاطر از طریق روش های گوناگون اینترنت تلفن را متصل می نمایند. در صورت مشاده این مورد، می توانید به نصب ویروس کشی گوشی تان بپردازید و از اطلاعات خود محافظت نمایید.

بالا رفتن دمای گوشی در اثر وجود ویروس ها
زمانی که گوشی همراه به ویروس ها آلوده می‌شود، تماس و پیام های مشکوک دریافت می‌کنید.

سخن پایانی

همانطور که تاکنون متوجه شده اید، ویروس ها یکی از موارد خطرناک محسوب می شوند و می توانند تهدیدی جدی برای تلفن های همراه باشند. به همین خاطر، در این قسمت سعی نمودیم تا شما را به طور کامل و جامع با نصب ویروس کشی گوشی آشنا کنیم. امیدواریم با مطالعه مطالب فوق بتوانید سوالات و ابهامات ذهن خود را برطرف کرده و در صورت لزوم یک ویروس کش مناسب را برای گوشی خود نصب نمایید.

خدمات مرتبط:

امنیت شبکه های کامپیوتری

مجازی سازی مبتنی بر ESXi و Hyper-V

راه اندازی IIS SERVER جهت اجرای نرم افزارهای تحت وب

مقالات مرتبط:

معرفی ویروس کش قوی هوشمند

مدل های جدید ویروس کش فارسی رایگان

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

Post Your Comment Here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.