اهمیت نصب و به روزرسانی ویروس کش کامپیوتر و موبایل دوکاره

اهمیت نصب و به روزرسانی ویروس کش کامپیوتر و موبایل دوکاره

ویروس کش کامپیوتر و موبایل دوکاره به دلایل زیادی اهمیت فراوانی دارد. راه‌های زیادی برای جلوگیری از بدافزار در دستگاه‌های تلفن همراه و کامپیوتر وجود دارد، اما این موضوع که آیا شما به نرم‌افزار آنتی‌ ویروس موبایل یا کامپیوتر نیاز دارید یا خیر، بستگی به میزان کنترل شما بر دستگاه ‌ها و اینکه از کدام یک استفاده می کنید، دارید.

دلیل استفاده از ویروس کش کامپیوتر و موبایل دوکاره

وجود آنتی ویروس در رایانه شخصی یک استاندارد است، اما بسیاری از افراد آن را در تلفن های هوشمند و تبلت های خود ندارند. در گذشته این نیاز برای کامپیوتر بیشتر احساس می شد، زیرا برنامه های کاربردی متعدد، موتورهای زمان اجرا و بردارهای حمله سیستم عامل وجود دارد که باید نگران آنها باشید. به علاوه، بسیاری از رایانه‌های شخصی همیشه روشن و به اینترنت متصل هستند و بدافزارها و ویروس‌ها را به تهدیدی شبانه ‌روزی تبدیل می‌کنند. به همین دلیل است که نرم افزار ویروس کش کامپیوتر و موبایل دوکاره متمرکز و تحت مدیریت فناوری اطلاعات است و قبل از اینکه کاربران بتوانند به شبکه شرکتی متصل شوند، باید به روز باشد.

اهمیت نصب و به روزرسانی ویروس کش کامپیوتر و موبایل دوکاره
برنامه‌های ویروس کش راهی مطمئن برای حفاظت از اطلاعات کامپیوتر و موبایل هستند

لزوم نصب آنتی ویروس بر لب تاپ

در گذشته الزامات آنتی ویروس برای دستگاه های تلفن همراه اعمال نشده بود. اما امروزه گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها بر روی پلت‌فرم‌های جدیدتر و آگاه به اینترنت ساخته شده‌اند که تهدیدات مدرن را در نظر می‌گیرند. به عنوان مثال، اکثر دستگاه های تلفن همراه از موتورهای زمان اجرا جاوا و فلش پشتیبانی نمی کنند. علاوه بر این، افراد معمولاً برنامه‌ها را از فروشگاه‌های برنامه دانلود می‌کنند تا از منابع نامطلوب خارجی. گوشی‌های هوشمند نیز به‌روزرسانی‌های ویروس کش کامپیوتر و موبایل دوکاره نسبتاً منظمی را دریافت می‌کنند.

چگونه بدافزارها به گوشی موبایل حمله می کنند؟

فراگیر بودن گوشی‌های هوشمند، اعتمادی که مردم به پلتفرم‌ها دارند و ماهیت به هم پیوسته زندگی کاری و شخصی کاربران، بدافزار موبایل را به مرز بعدی مجرمان سایبری تبدیل می‌کند. شواهد زیادی وجود دارد: بات نت MisoSMS پیام های متنی را از دستگاه های اندرویدی در کره جمع آوری کرده و از طریق ایمیل برای هکرهای چینی ارسال می کرد. یک کمپین بدافزار دیگر، ربات‌ها را به بازی‌هایی با صدای محبوب سفارشی می‌کند که پس از نصب، پیام‌های متنی را با هزینه هر کدام تا 20 دلار ارسال می‌کنند.

چگونه بدافزارها به گوشی موبایل حمله می کنند؟
ویروس کش کامپیوتر و موبایل دوکاره را حتما به روزرسانی کنید

چگونه سیستم عامل ها به دفع بدافزارها کمک می کنند؟

برای کمک به دور نگه داشتن بدافزارها از دستگاه‌ها، اپل سیاست بازبینی دقیقی برای برنامه‌های iOS دارد که به اپ استور راه پیدا می‌کنند. به نظر می رسد ویروس های iOS وجود دارند. گوگل اسکن فروشگاه برنامه گوگل پلی را نیز آغاز کرده است، اما بر خلاف دستگاه های iOS، اندرویدها می توانند برنامه ها را از منابع بیرونی به صورت جانبی بارگذاری کنند. این عمل می تواند کاربر را به دانلود چیزی ناامن یا مملو از بدافزار سوق دهد.

ممکن است نصب ویروس کش کامپیوتر و موبایل دوکاره چندان ضروری نباشد. واقعیت این است که اگر کاربران همان شیوه‌های دانلود ایمن را در دستگاه‌های تلفن همراه خود انجام دهند که در رایانه‌های رومیزی و لپ‌تاپ خود انجام می‌دهند و از پیوندهای عجیب و غریب از پیام‌های متنی و ایمیل‌ها اجتناب کنند، احتمالاً ویروس به گوشی یا کامپیوتر شما حمله نکند. اما کاربران همیشه از بهترین شیوه‌ها پیروی نمی‌کنند، و شیوه‌های بارگیری بد کارمندان به مشکل فناوری اطلاعات تبدیل می‌شود، زیرا دستگاه‌های تلفن همراه شخصی اطلاعات شرکتی و خصوصی را در یک مکان قرار می‌دهند.

چگونه بدافزارها به گوشی موبایل حمله می کنند؟
آنتی ویروس‌ها از سیستم هنگام استفاده از شیوه‌های نادرست دانلود محافظت می‌کنند

محدودیت های نرم افزار ویروس کش

با این حال، نباید انتظار داشته باشید که ویروس کش کامپیوتر و موبایل دوکاره روی یک دستگاه تلفن همراه مانند دسکتاپ رفتار کند. نرم افزار آنتی ویروس روی رایانه شخصی می تواند هر گوشه و کناری را اسکن کند، اما نرم افزار آنتی ویروس موبایل فقط یک برنامه دیگر است. ممکن است محدودیت های جدی در مورد آنچه یک برنامه آنتی ویروس می تواند به آن دسترسی داشته باشد وجود داشته باشد. آنتی ویروس موبایل نمی‌تواند به فایل‌های سیستم‌عامل، فیلتر وب‌سایت، اسکن‌های درون حافظه یا موتورهای حفاظتی را دسترسی پیدا کند.

محدودیت های نرم افزار ویروس کش
آنتی ویروس‌های موبایل به فایل‌های سیستم‌عامل، فیلتر وب‌سایت، موتورهای حفاظتی و اسکن‌های درون حافظه دسترسی ندارند

کدام دستگاه ها به نرم افزار آنتی ویروس موبایل نیاز دارند؟

اقدامات ویروس کش کامپیوتر و موبایل دوکاره بر عملکرد دستگاه تأثیر نمی گذارد، و اگر به کاربران اعتماد نکنید که بهترین شیوه های امنیتی را دنبال می کنند، بنابراین نصب آن بهتر از هیچ است. به خصوص اگر کاربران هنوز از نسخه های قبل از 4.2 اندروید استفاده می کنند، باید آنها را تشویق کنید که آنتی ویروس را دانلود کنند. برخی از نرم افزارهای آنتی ویروس موبایل نیز به شما امکان می دهند دستگاهی را با استفاده از GPS پیدا کنید، دستگاه را قفل کنید یا از راه دور پاک کنید.

خدمات مرتبط:

مشاوره و پشتیبانی نرم افزار

امنیت شبکه های کامپیوتری

راه اندازی IIS SERVER جهت اجرای نرم افزارهای تحت وب

مقالات مرتبط:

معرفی بهترین آنتی ویروس برای گوشی شیائومی

معرفی بهترین آنتی ویروس برای گوشی آیفون

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

Post Your Comment Here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.