انواع دوربین‌های مدار بسته را نام ببرید؟

در دنیای امروز، همه ادارات، سازمان‌ها، مغازه‌ها، منازل مسکونی و شرکت‌ها برای امنیت بیشتر خود از انواع دوربین مدار بسته استفاده می‌کنند. در واقع، دوربین‌های مدار بسته از وقوع سرقت و جرم تا حد زیادی پیشگیری کرده و احساس امنیت را به وجود می‌آورد.

علاوه بر آن، در کارخانه‌ها و بخش‌های تولیدی از دوربین مداربسته برای مانیتور کردن خطوط تولید، رفت و آمد کارکنان و مشتری‌ها استفاده می‌شود و این تکنولوژی، مدیریت و کنترل کارکنان را راحتتر کرده است. در ادامه به انواع برندهای موجود در بازار اشاره خواهیم کرد.

  • نگاهی کوتاه به دوربین مداربسته تحت شبکه

یکی از انواع دوربین مدار بسته که می‌توان به آن اشاره کرد، دوربین مدار بسته آنالوگ می‌باشد.

این دوربین‌ها طوری طراحی شده‌اند که هم می‌توان آن‌ها را در محیط‌های بسته مورد استفاده قرار داد و هم در محیط‌های باز.

در واقع، این دوربین‌های مداربسته عموماً با استفاده از یک محیط آنالوگ، نصب و راه اندازی می‌شوند.  این دوربین‌ها باید به یک ضبط کننده دیجیتال ویدیو وصل شده باشند تا بتوانیم ویدیو‌های آن‌ها را ضبط و نگهداری کنیم.

یکی از نکات مهمی که باید در نظر گرفت این است که دوربین‌های تحت شبکه تصاویر و فیلم‌های شفاف‌تر و با کیفیت‌تری را تولید می‌کنند. در واقع، حتی بی کیفیت‌ترین و ضعیف‌ترین دوربین‌های تحت شبکه، رکوردهای با کیفیت‌تری نسبت به سایر برندها دارند.

 این دوربین ها قابلیت نصب شدن و راه اندازی در همه‌ی ساختمان‌ها و ادارات را ندارد ؛ زیرا یا خیلی وسیع هستند یا دارای اشیائی هستند که در سیگنال‌های دوربین مداخله کرده یا آن را مسدود می‌کند

 

  • ویژگی‌های دوربین مدار بسته بیسیم

دوربین مدار بسته بیسیم نوعی دیگر از انواع دوربین‌ مدار بسته محسوب می‌شود که نصب آن بسیار آسان بوده و نیازی به سیم کشی ندارد.

دوربین مداربسته بیسیم به دو نوع با دستگاه مرکزی و بدون دستگاه مرکزی تقسیم می‌شود.

اگر بخواهیم به ویژگی‌های دوربین مدار بسته با دستگاه مرکزی اشاره کنیم، باید گفت این دوربین‌ها به صورت بیسیم به یک دستگاه مرکزی بیسیم متصل می‌شوند و منبع ذخیره سازی آن‌ها یک هارد می‌باشد که درون دستگاه مرکزی بیسیم قرار دارد. در حالی‌که، در دوربین‌های بدون دستگاه مرکزی، تصاویر و فیلم‌ها در کارت حافظه‌ای ذخیره می‌شود که در درون دوربین قرار دارد.

 

  • گاهی به انواع برند‌ دوربین‌های مدار بسته موجود در بازار

ویژگی‌های دوربین مدار بسته Video park:

یکی از معروف‌ترین و محبوب‌ترین برند‌های انواع دوربین مدار بسته، دوربین Video park می‌باشد که دارای قابلیت‌های هوشمند است.

دوربین‌های با کیفیت و هوشمند این شرکت باعث شده این برند یکی از برترین برندها در سراسر جهان شناخته شود. علاوه بر آن، نرخ فروش محصولات این مجموعه بسیار بالا می‌باشد؛  به طوری‌که در سال‌های اخیر در رتبه‌ی دوم قرار گرفته است.

نواع دوربین مداربسته
دوربین مدار بسته video park یکی از جدید ترین مدل‌ها در دنیای امروز است

 

  • دوربین مداربسته RDS

از ویژگی‌های جذاب این برند می‌توان به کیفیت بسیار بالای دوربین‌های آن اشاره کرد.

امروزه این شرکت برای کمپانی‌های معروفی مانند Honeywell تعدادی از انواع دوربین‌ مدار بسته طراحی و تولید کرده است.

انواع دوربین مداربسته
جدید‌ترین مدل دوربین مدار بسته موجود در بازار

 

  • کاربرد و ویژگی‌های  انواع دوربین مدار بسته روز و شب

دوربین های روز و شب نیز یکی دیگر از انواع دوربین‌‌ مداربسته  می‌باشد که به صورت شبانه روزی می‌توان از آن‌ها استفاده کرده  و تصاویری با کیفیتی را دریافت نمود.

در واقع، این دوربین‌ها مجهز به نور مادون قرمز نیستند؛  ولی با توجه به تکنولوژی به کار رفته در این  دوربین ها ، می‌توان تصاویر و فیلم‌هایی با کیفیت بالا در نور شب را تولید کرد.

انواع دوربین مداربسته
دوربین مداربسته مناسب برای شب و روز

 

 نوع دیگری از دوربین‌های مدار بسته وجود دارند که به دوربین دید در شب معروف می‌باشند. در واقع، این دوربین‌ها به اشعه‌ی مادون قرمز مجهز هستند که برای فضاهای کم نور مناسب می‌باشند.

 این نوع از دوربین ها با دو روش مختلف تصویر برداری و آشکارسازی کار می‌کنند؛  که با این تکنولوژی به کار رفته،  می‌توان یک شخص را در فاصله 20 متری تشخیص داد.

دوربین مدار بسته حرارتی از انواع دوربین مدار بسته  موجود در بازار است؛ که گرمای محیط، افراد و اجسام مختلف را تشخیص داده و هر دما را با یک رنگ نشان می‌دهد.

این دوربین برای موارد مختلف مانند شناسایی مجرمان، امورات جنایی و سازمان‌های امنیتی و دولتی مهم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

انواع دوربین مداربسته
دوربین مدار بسته حرارتی با تکنولوژی پیشرفته

 

 

خدمات ما:

 

مقالت مرتبط :

 

اینستاگرام شرکت مهندسی ره پویان شبکه صدر

 

Post Your Comment Here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 13 =