انتخاب یک آنتی ویروس قوی برای محافظت از سیستم

حملات بد افزار ها و ویروس ها همشه در کمین است

برای کاربران عادی و حرفه ای کامپیوتر، انتخاب کردن یک آنتی ویروس هیچ گاه کار ساده ای نبوده است. هر ساله با وجود تهدیدات سایبری مختلف افرادی که دغدغه حفظ امنیت اطلاعات خود را دارند به دنبال استفاده از بهترین آنتی ویروس‌ها هستند. این که کدام ویروس‌کش می تواند به عنوان آنتی ویروس قوی باشد و از سیستم شما در مقابل تمامی تهدیدات سایبری محافظت کند بسیار سخت است. امروزه بازار ساخت آنتی ویروس‌ها بسیار داغ است و می توان گفت کیفیت آنتی ویروس‌های موجود بسیار بالاتر از نمونه های قدیمی این نرم افزارها است.

آنتی ویروس‌ های همه جانبه       

شما اگر مایلید که سیستم خود را از شر بد افزار های تهاجمی حفظ کنید بهتر است نسخه پریمیوم یکی از آنتی ویروسها را خریداری کرده تا بتوانید از اطلاعات و سیستم خود نگه داری کنید. هزینه ای که شما برای خرید یک آنتی‌ ویروس قوی پرداخت می کنید در برابر سودی که از آن می برید بسیار کم است. گاهاً ممکن است سیستم شما آلوده به بدافزار هایی شود که سیستم عامل شما را دچار مشکل کند و ناچار به نصب مجدد سیستم عامل شوید یا اطلاعاتی را از بین ببرد که برای شما گران تمام شود. بنابراین بهترین کار رفتن به سراغ امن ترین و قیمت مناسب ترین آنتی ویروس موجود است.

خرید یک آنتی ویروس قوی

خرید یک آنتی‌ویروس قوی

وظایف آنتی ویروس قوی

نرم افزاری که محافظت کردن از سیستم و اطلاعات در برابر بدافزارها، تروجان ها، باج افزار ها، ویروس‌ها و ابزار های تبلیغاتی مزاحم را بر عهده دارد را آنتی‌ ویروس می نامیم. اگر از سیستم عامل ویندوز 8، 10 و یا 11 استفاده می کنید باید به این نکته توجه کنید که آنتی‌ویروس‌های موجود در ویندوز به نسبت قوی است و می تواند تا حدودی سیستم شما را فقط از ویروس‌ها حفظ کند ولی برای حفظ همه جانبه از سیستم خود قطعا باید یک آنتی‌ ویروس قوی را تهیه کنید.

حفظ سیستم و اطلاعات آن با استفاده از آنتی ویروس قوی

حفظ سیستم و اطلاعات آن با استفاده از آنتی‌ویروس قوی

ضرورت استفاده از آنتی ویروس قوی

گشت و گذار در وب و تماشای ویدیو و … می تواند کاملا برای یک کاربر کامپیوتر لذت بخش باشد ولی خطراتی که در کمین رایانه شما در سراسر اینترنت وجود دارد. انواع مختلفی از نرم افزارهای مخرب، که به عنوان بدافزار شناخته می شوند، می توانند نظارت بر کارهایی که به صورت آنلاین انجام می دهید داشته باشند و یا شاید اطلاعات شخصی شما را به سرقت ببرند. انواع خاصی از بدافزارهایی که هکرها استفاده می کنند معمولاً خیلی سریع  تغییر می کنند تا توسط آنتی‌ ویروس قوی شناسایی نشوند این بد افزار ها شامل ویروس هایی که نرم افزار کامپیوتر شما را به روش های مضر تغییر می دهند، ابزارهای تبلیغاتی، که باعث می شود تبلیغات مزاحم روی صفحه نمایش شما ظاهر شود، نرم افزارهای جاسوسی، که از طریق آن شخصی می تواند فعالیت های محاسباتی شما را کنترل کند، باج افزارها که می توانند کامپیوتر شما را قفل کرده و تا زمانی که هزینه ای پرداخت نکنید، آن را غیرقابل استفاده کند. این ها بخشی از اتفاقاتی است که استفاده از یک آنتی‌ویروس قوی را برای شما ضروری می کند.

استفاده از آنتی ویروس قوی برای کاربران کامپیوتر ضروری است

استفاده از آنتی‌ویروس قوی برای کاربران کامپیوتر ضروری است

ملاک هایی برای انتخاب یک ویروس کش قوی

یک آنتی ویروس باید بتواند محافظت حداکثری از سیستم را پشتیبانی کند و استفاده از آن برای کاربر آسان باشد همچنین قیمت آن باید مناسب بوده و حافظه کمی را به خود اختصاص دهد. دارای آپدیت های مرتب و دوره ای باشد. در ادامه چند تا از بهترین آنتی ویروس‌های موجود را لیست می کنیم.

1-Kaspersky

2- Avira Antivirus

3-  Avast Antivirus Free (رایگان)

4- AVG Antivirus Free (رایگان)

5- ESET Nod32

6-  Norton Antivirus Plus

7-  F-Secure

8- Webroot Antivirus

9- Trend Micro

10-  Panda Dome Essential

لیست بالا 10 آنتی‌ ویروس قوی موجود است. دو تا از این آنتی‌ویروس ها به صورت رایگان موجود هستند و شما می توانید از ان استفاده کنید. استفاده از آنتی‌ویروس های رایگان در صورتی توصیه می شود که شما امکان خرید نسخه پریمیوم دیگر آنتی‌ویروس ها را نداشته باشید.

 

محصولات مرتبط:

طراحی سایت

امنیت شبکه

مقالات مرتبط:

برنامه های ویروس کش واقعی و قوی برای اندروید

اهمیت و ضرورت استفاده از آنتی ویروس برای سیستم های ما

 

ما را دراینستاگرام دنبال  کنید.

Post Your Comment Here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.